Pirmais „Datsun” iegūs „Nissan Micra” dzinējus

Datsun

Divus mēnešus pirms atjaunotās „Datsun” markas pirmā modeļa prezentācijas medijos atkal nokļuvušas informācijas druskas par tā tehnisko pildījumu.

„Datsun” pirmdzimtais ar ražotāja kodu “K2″ ir projektēts, izmantojot „Renault/Nissan” B platformu, uz kuras būvēti „Nissan Micra”, „Renault Twingo” un „Clio”. Iepriekš „Nissan” vecākais viceprezidents un galvenais radošais direktors Širo Nakamura paziņoja, ka pirmais „Datsun” iegūs glītu un oriģinālu dizainu, kas nebūs sajaucams ar „Nissan”, taču tas nekādā gadījumā neizskatīsies lēts.

„Datsun” pirmā budžeta klases modeļa pirmizrāde paredzēta 15. jūlijā Deli, Indijā.

Tagad kļuvis zināms, ka japāņu budžeta klases mazauto iegūs aprīkojumā tādu pašu 1,2 litru trīscilindru benzīna dzinēju (HR12DE), kā „Nissan Micra”. Atmosfēriskajā variantā tas attīsta 79 ZS, bet aprīkots ar turbīnu – 98 ZS. Dīzelis vismaz sākotnēji netiks piedāvāts.

Pirmā „Datsun” modeļa sērijveida ražošanas sākums paredzēts šā gada trešajā kvartālā. Visupirms tas nonāks tirdzniecībā Āzijas reģiona tirgos. Solīts, ka auto bāzes cena būs nedaudz virs 3000 ASV dolāriem. “Nissan” vadība nesen paziņoja, ka Rietumeiropā “Datsun” netiks piedāvāts. Par Eiropas provincēm pagaidām ziņu nav…

Birkas: ,