Pirmajam „Buick” aprit 110 gadi

Buick_5ll7

1903. gada aprīlī pa kompānijas „Buick” vārtiem Detroitas ielās izbrauca pirmais skotu izcelsmes uzņēmēja Deivida Danbara Buika konstruētais automobilis.

„Buick” ir vecākais šobrīd joprojām aktīvais ASV automobiļu zīmols. Tas gan patstāvīgi ar automobiļu sērijveida ražošanu nodarbojās tikai nepilnus piecus gadus.

Jau 1908. gadā „Buick Motor Company” pievienojās „General Motors”.

Savukārt Buika izlolotā „Model B” izlaide turpinājās līdz 1909. gadam, kad to nomainīja „Model F”.

Aizvadīto 110 gadu laikā ar „Buick” zīmolu tikuši izgatavoti dažādas klases, funkcionalitātes un cenu kategorijas automobiļi. Bet kopš 1998. gada tas „GM” impērijā tiek pozicionēts kā demokrātisku modeļu ražotājs, kas orientējas uz gados jauniem cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem.

Šobrīd „Buick” nozīmīgākie modeļi ir „Regal”, „Verano” un „Encore”, kuru pamatā ir unificētas „GM” platformas, ko izmanto arī citi koncerna zīmoli. Zīmola galvenais noieta tirgus ir ASV, bet otrs lielākais – Ķīnā.

Сегодня ключевыми для Buick моделями являются Regal, Verano и Encore, разделяющие платформы с другими автомобилями концерна General Motors. Кроме США, машины Buick популярны в Китае. Правда, в Поднебесной продается иной модельный ряд компании.