Plāno nākamo minivenu “Opel Zafira” un krosoveru „Peugeot 3008” būvēt uz vienas platformas

GM_PSA 01

„AutoMedia.lv” jau vēstīja, ka amerikāņu „General Motors” (GM) un franču „PSA Peugeot&Citroen” sadarbosies mazauto izstrādē, bet nupat abu kompāniju bosi atklājuši nospraustās sadarbībās tālākos plānus nākotnes modeļu tapšanā.

„GM” boss Stīvs Girskis un „PSA” vadītājs Filips Varins Briselē notikušā brīfingā paziņojuši, ka kopdarbība izplatīsies arī C segmenta minivena izstrādē, piemēram tā taps nākamā „Opel Zafira”.
Interesanti, ka alianses partneri sadalījuši kompetences sfēras, vēsta “Autocar”. Tā

par jaunās „Opel Zafira” platformas izstrādes nodrošināšanu atbildīgs būs „PSA”. Uz tās pašas platformas varētu tikt būvēts arī franču krosovera „Peugeot 3008” aizstājējs.

Savukārt „GM” uzņemsies šefību pār B segmenta minivena „Meriva” pēcteča attīstīšanu. Tiesa, arī „Merivas” nākotne iezīmēta uz „PSA” piedāvātas platformas un līdztekus nozīmē B segmenta minivenu līdzinieku parādīšanos ar „Peugeot” un „Citroen” nosaukumu.
Abi uzņēmumi kopīgi strādāšot arī pie jaunās paaudzes zemo emisiju B segmenta transportlīdzekļiem, kā arī augstas veiktspējas trīs cilindru benzīna dzinējiem, kādu pašreiz izmanto „Peugeot 208”.

Birkas: , ,