Prezentēts jaunais „Škoda” flagmanis

skoda_superb_34front_p5_fin

Vakar vakarā (17.02.) svinīgā, pompozā pasākumā Prāgā speciāli aicinātiem viesiem pašmāju ražotājs „Škoda” oficiāli atklājis jauno „Superb” modeli.

Automobiļa publiska pirmizrāde paredzēta marta sākumā notiekošajā Ženēvas autoizstādē, bet tirdzniecībā čehu jaunās paaudzes flagmanis nonāks vasaras sākumā.

Jaunais „Škoda Superb” ir veidots, izmantojot māteskoncerna „Volkswagen” modulāro platformu „MQB”. Neraugoties uz to, ka automobilis ir paaudzies visās dimensijās (garnebāze +80 mm, garums +20 mm, bet platums +50 mm), lielais sedans izrādījies par 75 kg vieglāks nekā priekštecis.

2016-skoda-superb-pics-prague

Izskats..? Tā ir visneinteresantākā tēma.

Kā redzams attēlos, „Škoda” dizainerus (beidzot) ir skārusi tā pati slimība, kas „Audi”, proti, visi jaunie modeļi pa gabalu izskatās tik līdzīgi, ka jāskatās trīsreiz un ļoti rūpīgi, lai nojaustu, kurš tad nu šoreiz brauc pretī.

Ražotāja pārstāvji ar lepnumu norāda, ka, pateicoties vieglākai virsbūves konstrukcijai un uzlabotajai aerodinamikai, jaunais „Superb” ir par 30 % ekonomiskāks nekā līdzšinējais modelis, savukārt motoru jauda ir vidēji par 20% lielāka nekā iepriekš.

Skoda_78790sko

Interesanti, ka „Superb” par bāzes dzinēju kalpos 1,4 l TFSI turbomotors ar 125 ZS. Savukārt jaudīgākais būs 2,0 l/280 ZS benzīna agregāts. Dīzeļdzinēju gammā paredzēti 1,6 l/120 ZS, kā arī 2,0 l motors divās jaudas versijās – ar 150 un 190 ZS. Tiem pārī tiks piedāvāta sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba vai robotizētā divsajūgu DSG. Bez tam „Škoda” sola arī lielo sedanu aprīkot ar pilnpiedziņu.

Jaunais „Škoda Superb” būs pirmais čehu kompānijas modelis, kam būs pieejama (papildaprīkojumā) adaptīvā balstiekārta. Vēl arī adaptīvā kruīza kontroles sistēma, trīsjoslu klimata kontrole, jaunākās paaudzes multimediju sistēma, bezvadu interneta piekļuves punkts ar 4G tīkla atbalstu un daudz dažādu citu mūsdienīgu „ekstru”.

Skoda_img_8897

Birkas: