„PSA Peugeot Citroen” varētu apvienoties ar „Opel”

PSA_logo

Kā ziņo aģentūra „Reuters”, koncerna „General Motors” vadība saņēmusi piedāvājumu izpirkt Pežo ģimenei piederošās „PSA Peugeot Citroen” akcijas.

„AutoMedia.lv” jau iepriekš vēstījusi par kompānijas rekordlielajiem pagājušā gada zaudējumiem, kas pārsnieguši piecu miljardu robežu. Šobrīd franču autoražotājs visiem spēkiem cenšas saglābt situāciju – gatavojas slēgt izpētes un attīstības centru, samazina štatus, optimizē ražošanas procesus un veic dažādus citus izmisuma pasākumus.

Tagad „PSA” vadība griezusies pēc palīdzības pie „General Motors”.

Franču ražotājs ar amerikāņu koncernu pērn noslēdza alianses līgumu, un šobrīd „GM” jau pieder 7% „Peugeot Citroen” akciju. Francūži piedāvā šo daļu būtiski palielināt. Runa ir par kompānijas dibinātājai Pežo dinastijai piederošo akciju portfeli, kurā atrodas 38% „PSA” balsstiesīgo akciju.

Tirgus eksperti uzskata, ka gadījumā, ja „GM” piekritīs šādam darījumam, visdrīzāk „Peugeot” tiks apvienots ar „Opel”. Arī šis, „GM” impērijā ietilpstošais vācu autoražotājs šobrīd pārdzīvo grūtus laikus. Eventuālā apvienošana ļautu lietderīgāk izmantot pašlaik par 66% noslogotās piegādes tīklus, ražošanas jaudas un resursus, uz pusi samazināt jaunu modeļu izstrādes izmaksas u.tml. Tiesa, uz ātru izkļūšanu no zaudējumu muklāja vienalga nav cerību…

Birkas: ,