„PSA Peugeot Citroen” varētu nonākt ķīniešu īpašumā

PSA_logo

„Automotive News Europe” ziņo, ka notiek „PSA” vadības sarunas ar Ķīnas kompāniju „Dongfeng Motor” par iespējamu 30% akciju paketes pārdošanu.

Ja šāds darījums notiks, ķīniešu uzņēmums kļūs par „PSA Peugeot Citroen” lielāko akcionāru. Šobrīd lielākās akciju paketes pieder Pežo ģimenei (25,5%) un „General Motors” (7%). Turklāt Francijas likumdošana paredz, ka pircējam, kurš iegādājas 30% vai vairāk akciju, ir jāpiedāvā citiem partneriem izpirkt arī viņu daļas. Bet tas nozīmē, ka darījuma beigās „Dongfeng” ietekme franču uzņēmumā varētu vēl pieaugt, savukārt Pežo ģimene zaudēs savu ietekmi kompānijā.

Lai gan „PSA” oficiālās amatpersonas izvairījušās atklāt iespējamā darījuma detaļas, ķīniešu prese jau pasteigusies publicēt būtiskākās detaļas:

„Dongfeng” ir gatavi par 30% franču autokompānijas akciju maksāt 10 miljardus juaņu, t.i., aptuveni 1,2 miljardus eiro.

Tirgus analītiķi norāda, ka „PSA” šobrīd ļoti vajadzīga nauda. Nākamajā gadā koncernam ir jādzēš parādsaistības divu miljardu eiro apjomā. Un „Dongfeng Motor” ir francūžiem piemērots partneris, jo abi jau sākuši veiksmīgu sadarbību Ķīnā, kur šobrīd strādā trīs kopuzņēmumi.