„PSA” radījuši „antistresa” interjeru

Chrysalide_énergisante_3

Kompānijas „PSA Peugeot Citroen” konstruktori ir izveidojuši nākotnes automobiļa interjeru „Chrysalide concept”, kura aprīkojumā ir speciāls sistēmu komplekss, kas palīdz mazināt vadītāja stresu un nogurumu.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, speciāla vadības panelī ierīkota videokamera fiksē vadītāja mīmiku, bet speciāla datorprogramma pēc tās izmaiņām spēj novērtēt viņa fizisko stāvokli, tostarp noteikt, kad cilvēks ir noguris vai pārlieku uztraukts. Tad nu atbilstoši konkrētajai situācijai attiecīgi ieprogrammēta interjera noskaņas sistēma aktivizē speciālas gaismas un skaņas programmas, kā arī ar ventilācijas palīdzību izsmidzina noteiktus aromātus,

kuru uzdevums ir uzmundrināt vai – gluži otrādi – nomierināt vadītāju.

Bez tam, protams, arī pats braucējs var veikt dažādus sistēmas iestatījumus, izvēloties konkrētam brīdim piemērotāko mūziku, sēdekļu masāžas sistēmas darbības intensitāti vai smaržas.

Chrysalide_énergisante_2

Lai atvieglotu auto vadītāja un elektronisko sistēmu savstarpējo „sapratni”, „PSA” inženieri ir izstrādājuši speciālu tehnoloģiju ar nosaukumu „Spatial Sound”. Tā nodrošina apjomīgu skanējumu muzikālās sistēmai, kā arī elektronisko palīgsistēmu audio atbalstu. Piemēram, GPS norādes par nepieciešamo pagriezienu tiek atskaņotas no tās puses, uz kuru jāveic pagrieziens.

Ražotāja pārstāvji ziņo, ka „Spatial Sound” nonāks „PSA” sērijveida modeļos jau 2016. gadā. Kad francūži automašīnās sāks ierīkot „antistresa” interjerus gan pagaidām nav zināms.

Birkas: ,