„Qoros” krosovers tapis pagātnes un nākotnes sintēzē

Qoros-2_SUV_PHEV_Concept_2015_1024x768_wallpaper_01

Ķīnas un Izraēlas kopuzņēmuma „Qoros” kompaktkrosovera koncepts, kas pirmizrādi piedzīvoja Šanhajas spēkratu šovā, dizaina ziņā negaidīti izrādījies kaut kur pa vidu starp „Nissan Juke” un „Kia Soul”.

“Qoros 2 SUV PHEV” bāzes garums ir 2600 mm, bet kantainā virsbūve garumā sasniedz tikai 4181 mm, pie 2030 mm platuma un 1553 mm augstuma. Lai gan ekstravagantais koncepts šobrīd nemaz neiederas „Qoros” nelielajā visai ikdienišķa izskata modeļu saimē, tā veidotāji uzsver, ka tas norāda uz zīmola dizaina attīstību un atklāj tehniskās inovācijas, kas jau drīzumā varētu nonākt sērijveida ražošanā.

Qoros-2_SUV_PHEV_Concept_2015_1024x768_wallpaper_02

Kā redzams, „Qoros” dizaineri ir izpaudušies bez jebkādiem ierobežojumiem – „2 SUV PHEV Concept” nav līdzīgs nevienam no kompānijas līdz šim prezentētajiem modeļiem.

Tam raksturīga pilnīgi cita stilistika, atšķirīgas formas un līdz šim neredzētas detaļas.

Nosaukums ļauj viegli nojaust, ka tam par spēka agregātu kalpo hibrīdsistēma, turklāt šeit iekšdedzes dzinējs darbina priekšējās ass riteņus, bet elektromotors piedzen aizmugurējos. „Qoros” pārstāvji necenšas atklāt tādus sīkumus, kā dzinēju un akumulatoru baterijas tehniskos parametrus, toties ļoti lepojas ar neparastiem uzlādes risinājumiem. Proti, elektroenerģijas rezervi šim paredzēts papildināt, ne tikai izmantojot tradicionālo kabeļa pieslēgumu, bet arī ar bezkontakta metodi. Viens elektromagnētiskās uzlādes kontūrs ir novietots starp motora pārsegu un priekšējo stiklu, bet otrs iekārtots mašīnas apakšpusē. Ķīnieši paredzējuši, ka pie atbilstošas infrastruktūras akumulatoru uzlāde varētu notikt pat kustībā.

Qoros-2_SUV_PHEV_Concept_2015_1024x768_wallpaper_08

Starp citu, koncepts “Qoros 2 SUV PHEV” ir „Misty Cyan” krāsā, kas atgādina Sunu dinastijas porcelānu, bet sarkanie akcenti ir kā „kinovara” (tā ir ķīniešu antīkajā mākslā izmantojamas tintes izejviela) triepieni.

Par „2 SUV PHEV Concept” nākotnes perspektīvām ražotāja pārstāvji pagaidām izvairās runāt, taču, redzot, cik apņēmīgi „Qoros” papildina savu modeļu rindu, nav izslēgts, ka tam līdzīgs „Nissan Juke” konkurents ar laiku varētu nonākt sērijveida ražošanā.

Qoros-2_SUV_PHEV_Concept_2015_1024x768_wallpaper_03

Birkas: