„Qoros” urbānajiem bezceļiem

Qoros3city_2

Ķīnas un Izraēlas kopuzņēmums „Qoros” Ženēvas autoizstādē lepojās ar savu pirmo visādceļu braucēja modeli „3 City”.

Kompānijas pārstāvji savas nelielās modeļu saimes trešo locekli uzstājīgi dēvē par krosoveru, lai gan patiesībā tā ir tikai mazā piecdurvju „Qoros 3 Hatch” paaugstināta modifikācija. Ņemot pēc līdzības ar „Dacia”, apmēram kā „Sandero Stepway”.

Proti, Qoros 3 City” izmantota tā pati jau zināmā „3 Hatch” virsbūve, kam līdz solīdiem 227 mm paaugstināts klīrenss, nedaudz modificēta balstiekārta, pielipināti visi nepieciešamie „laucinieka” dekori un uzlikti lielāki riteņi.

Tehniskā pakojuma ziņā tam nav nekā jauna.

Zem motora pārsega tas pats vienīgais „Qoros” rīcībā esošais 1,6 l benzīna motors, kas atmosfēriskajā versijā attīsta 126 ZS un 155 Nm, bet, aprīkots ar turbīnu, attiecīgi – 156 ZS un 219 Nm. Komplektā tiek piedāvāta vai nu sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba, vai sešpakāpju „robots”.

Qoros3city_3

Atgādināsim, ka „Qoros” zīmols auto tirgū startēja aptuveni pirms pusotra gada un uzreiz sagādāja pirmo pārsteigumu. Kompānijas pirmais pašu konstruētais un izgatavotais modelis, sedans „Qoros 3” uzrādīja spožus rezultātus EuroNCAP drošības testos, kā rezultātā tika atzīts par drošāko modeli savā klasē.

Pagaidām ražotājs visus spēkus velta Ķīnas tirgus apguvei, taču sola „kuru katru brīdi” (pēc tam, kad būs nokomplektēta pilna modeļu palete) ierasties arī Eiropā. Gaidām to ar lielu interesi!

Birkas: