„Renault” apauj „Scenic” gumijniekos

Renault Scenic XMOD 01

Nesen jau vēstīts, ka fotospiegi fiksējuši izmēģinājumos daļēji nomaskētu „Renault” minivena „Scenic” jauno sliktu ceļu versiju „Cross”. Tagad pats franču autoražotājs atklājis šo šā pavasara jaunumu. Tiesa, minivena „Scenic” visādceļu modifikācija sauksies nevis „Cross, bet „XMOD”.

„Scenic XMOD” no bāzes modeļa atšķiras ar paaugstinātu klīrensu un speciālu „off-road” aprīkojumu. Kā redzams „Renault” preses dienesta izplatītājos attēlos, tas izceļas ar citādu radiatora resti, robustākiem buferiem, matētām virsbūves apakšdaļas un riteņu arku aizsarguzlikām, vizuāli smagnējākiem riteņu diskiem un hromētiem jumta reliņiem.

„Scenic XMOD” pirmizrāde paredzēta… nu, kur gan citur, ja ne Ženēvas autoizstādē.

Tehniskajā ziņā „Scenic” krosovers maz atšķiras no oriģinālā minivena. Tostarp tam joprojām ir tikai priekšējo riteņu piedziņa. Taču „Scenic XMOD” aprīkojumā iekļauta neparasta vilkmes spēka regulācijas sistēma. Kā uzsver ražotāja pārstāvji, tās uzdevums, ir palīdzēt vadītājam mainīgos braukšanas apstākļos. Sistēmai ir trīs darba režīmi: „Expert”, „Road” un „Loose Ground”. Tiesa, par tās funkcionalitāti varēsim spriest tikai pēc pirmajiem praktiskajiem eksperimentiem.

Birkas: