„Renault” atklāj vairāk par „Scenic” versiju „XMOD”

Renault Scenic XMOD 05

„AutoMedia.lv” jau vairākkārt vēstījusi par „Renault” gatavošanos laist tirgū populārā kompaktvena „Scenic” modifikāciju „XMOD”, kas paredzēta sliktākiem ceļiem kā pamatmodelis jeb izbraukumiem pie dabas. Nu – īsi pirms Ženēvas izstādes, kur paredzēta jaunuma publiska atrādīšana, ražotājs sniedz plašāku informāciju par šo spēkratu.

„Scénic XMOD” apvieno mazliet no krosovera ar MPV pasaules galvenajām vērtībām. Ar paaugstinātu klīrensu, īpašiem alumīnija diskiem un vēl dažām virsbūves dekorācijām automašīnas izskats mazliet sliecas krosoveru virzienā. Turklāt šis modelis aprīkots arī ar LED gaismām.

Salonā „Scénic XMOD” vadītājam un pasažieriem tiek piedāvāta modificēta centrālā konsole, kur novietota arī riteņu saķeres kontroles vadības rotējoša poga. Augstākā aprīkojuma „XMOD” versija ietver īpaša dizaina stūri, ar alumīniju apdarinātus pedāļus, kā arī citus salona elementus.

Izplatītā informācija gan joprojām nesatur neko par paredzētajiem spēka agregātiem un transmisijām.

Pēc ražotāja paustā „Scénic XMOD” ir pirmais „Renault” modelis, kas aprīkots ar jauno uzlaboto saķeres sistēmu „Extended Grip”. Šī sistēma ļauj automašīnai uzlabot saķeri ar ceļa virsmu apgrūtinātos braukšanas apstākļos (sniegs, dubļi, smiltis utt.). Manuāli aktivizējot sistēmu ar rotējošu taustiņu, kas atrodas uz centrālās konsoles, autovadītājs var izvēlēties vienu no trīs palīdzības līmeņiem „Expert”, „Road” (šie režīmi automātiski atslēdzas, ja braukšanas ātrums ir mazāks par 40 km/h.) un „Loose Ground”.

Arī XMOD” saglabājot tās iezīmes, kas ļāvušas „Scénic” kļūt par populāru auto kompakto MPV segmentā. Bagāžas nodalījuma ietilpība ir līdz 555 litriem, kas ir viena no lielākajām klasē. Papildus tam salonā izvietoti vairāki sīklietu nodalījumi, kuru kopējā ietilpība ir vismaz 71 litrs. „Scénic XMOD” piedāvā vienkāršu un ātru otrās rindas sēdekļu transformāciju, jo sēdvietas ir viena no otras neatkarīgas. Tādējādi iespējams sēdekļus atsevišķi gan nolocīt, gan izņemt, nodrošinot sēdvietu konfigurāciju atbilstoši nepieciešamībai.

„Renault Scénic XMOD” tiks ražots Duajas rūpnīcā Francijā.

Renault Scenic XMOD 03

Birkas: