„Renault” Marseļā prezentē divus jaunus modeļus cilvēkiem ar kustību traucējiemiem

RenaultGroup_41215_global_en

Izmantojot dalību Marseļā 6. un 7.decembrī notiekošajā izstādē „Autonomic Méditerranée” „Renault” struktūrvienība „Renault Tech” iepazīstina ar diviem sava klāsta jauninājumiem – „Renault Grand Kangoo TPMR” un „Dacia Dokker TPMR” (TPMR – Transport de Personnes à Mobilité Réduite/Transportlīdzeklis cilvēkiem ar ierobežotu mobilitāti) – automobiļiem,, kas paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tiem, kas labi atceras Padomju Savienības laikus, gan jau vēl palikuši atmiņā arī tā laika nožēlojamie pārvietošanās līdzekļi cilvēkiem ar kustību traucējumiem jeb tā sauktie invalīdu vāģi. Jau pats to skats un arī tehniskais izpildījums ļaudis, kam jau tā dzīvē nebija paveicies, savā ziņā pazemoja attiecībā pret citiem auto transporta lietotājiem. Savukārt mūsdienīgi automobiļi invalīdiem ir pavisam kas cits. Tie neuzliek nolemtības zīmogu un ārēji faktiski neatšķiras no citiem auto, tikai ir aprīkoti tā, lai būtu izmantojami cilvēkiem, kam liktens lēmis lielākus pārbaudījumus.

Papildus pārveidošanas iespējām un braukšanas palīdzības risinājumiem, divi jaunie „Renault” un „Dacia” modeļi paplašina „Renault” grupas esošo piedāvājumu līdzīgu auto vidē Eiropas tirgum līdz pieciem modeļiem. Ikgadējais kopējais pārdošanas apjoms ir aptuveni 1000 automašīnas, no kurām visas tiek ražotas Heidebovilā, Francijā.

Pārveidotais „Grand Kangoo TPMR” ir pagarinātas riteņbāzes „Kangoo” versija, kas tika ieviesta pērn septembrī. „Grand Kangoo TPMR” nonāks pārdošanā sākotnēji Francijā un tad uzreiz vairākās Eiropas valstīs, līdz ar atklāšanu „Autonomic Méditerranée” izstādē. Būs pieejama tikai viena versija, taču klientiem

tiks piedāvāts plašs papildaprīkojuma klāsts, lai pielāgotu automašīnu individuālajām vajadzībām.

Saglabājot „Dacia” zīmola mantojumu, „Dokker TPMR” ir salīdzinoši vienkāršāks un robustāks. Šis modelis paredzēts cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri izmanto ratiņkrēslu. Būs pieejamas trīs „Dokker TPMR” versijas, kas paredzētas piecu pasažieru un viena pasažiera ratiņkrēslā pārvadāšanai. Atkarībā no versijas būs iespējas izvēlēties no diviem vai trīs aprīkojuma līmeņiem, ka arī dažādas papildaprīkojuma iespējas, kas ļauj klientiem saskaņot automašīnas specifikāciju ar viņu vajadzībām. „Dokker TPMR” no 2013.gada marta beigām būs pieejams Francijā, citur Eiropā, Turcijā un Marokā. Cenas tiks publiskotas, tuvojoties tirgū nonākšanas laikam.

Birkas: ,