„Renault-Nissan” izstrādā jaunu lēto automobiļu līniju jaunattīstības tirgiem

Renault-Nissan logo

„Renault-Nissan” Alianse pašlaik strādā pie jaunas zemo cenu vieglo transportkīdzekļu platformas, kas īpaši paredzēta jaunattīstības valstu tirgu modeļiem, izstrādes. Uz šis platformas bāzētu automobiļu izlaidi paredzēts sākt 2015.gadā.

Uz jaunās platformas paredzēts izgatavot vairākus automobiļus, kas, visticamāk, atkarībā no tirgiem tiks pārdoti ar „Renault” vai „Nissan” (bet varbūt arī ar atjaunoto „Datsun”) zīmolu. Ražošana notiks jaunākajā Alianses rūpnīcā Indijā, Čenajas pilsētā. Gatavā produkcija arī galvenokārt būs paredzēta strauji augošajam Indijas tirgum.

Šos jaunumus vizītes laikā Indijā paziņoja pats „Renault-Nissan” priekšsēdētājs Karloss Gosns

Viņš piebilda, ka Alianse patlaban strādā pie tā, lai jaunie transporta līdzekļi atbilstu prasībām, kādas pircēji jaunajiem auto izvirza attiecīgajos tirgos. Tikai tuvojoties ražošanas uzsākšanas brīdim, „Renault” un „Nissan” atklās papildus informāciju, tajā skaitā modeļu nosaukumus, kā arī nianses par cenām un produkcijas apjomu.

Jāpiebilst, ka 2012.gadā vairāk nekā 30% no visa Alianses pārdošanas apjoma veidoja tikai BRIC valstis – Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna.

Vislielākajā „Renault–Nissan” rūpnīcā Čenajā, kas savu darbību uzsāka 2010.gadā pašlaik tiek ražoti „Renault Pulse”, „Scala” un „Duster”, kā arī „Nissan Micra”, „Sunny” un „Evalia”, bet tās ražošanas jauda patlaban ir 400 000 transporta līdzekļu gadā. Tikai daļa no pašreiz Čenajā ražotajiem modeļiem ir pazīstami arī Eiropas tirgos un

pagaidām grūti spriest, vai ieplānotie jaunie budžeta grupas modeļi no Indijas vēlāk nonāks arī Eiropā.

Rūpnīcā Čenajā var ražot četras atsevišķas platformas un astoņus virsbūves veidus nejaušā ražošanas secībā. Čenaja ir arī mājvieta „Renault-Nissan” Tehnoloģiju biznesa centram un inženierijas laboratorijai.

Tieši Indija priekš „Renault” ir straujas izaugsmes placdarms un mazākā laika posmā nekā 18 mēneši, ir laisti apgrozībā pieci jauni auto, tajā skaitā arī „Renault Duster”. Līdz 2016.gadam kompānija Indijā laidīs apgrozībā 10 jaunus transporta līdzekļus, ieskaitot jauno premium SUV „Terrano”, kas tiks laists klajā šī gada otrajā pusē, kā arī pirmo „Datsun” modeli.

Birkas: ,