„Renault-Nissan” un „Daimler AG” paplašinās sadarbību

Zetche_ghosn_1

Parīzes autoizstādes ietvaros notikušas tikšanās laikā abu autokompāniju vadītāji apstiprināja, ka sadarbība ir veiksmīga un nākotnē tā tiks vēl paplašināta.

Atgādināsim, ka 2010. gadā koncerna „Daimler” boss Dīters Cetše un „Renault-Nissan” alianses vadītājs Karloss Gons parakstīja vienošanos par abu kompāniju līdzdarbošanos vairākās sfērās. Toreiz runa bija trim kopīgiem projektiem, šobrīd tādu ir jau 12, turklāt puses nav nolēmušas apstāties pie sasniegtā.

Viens no jaunākajiem nupat realizētajiem sadarbības projektiem ir uz kopīgas platformas veidots pilsētas mazauto.

„Renault” izpildījumā tas ir „Twingo”, bet „Daimler” paspārnē – „Smart Fortwo/Forfour”.

Šā gada jūnijā partneri paziņoja par plānu kopīgi celt kompaktklases automobiļu montāžas rūpnīcu Meksikā. Tās jauda būs 300 tūkstoši vienību gadā. Zināms, ka 2017. gadā jaunā rūpnīca uzsāks jauna „Infiniti” modeļa izlaidi, bet pēc gada dienasgaismu ieraudzīs tā „Mercedes-Banz” brālītis. Līdzīgā veidā paredzēts apvienot spēkus citos reģionos, tostarp izveidot kopīgas ražotnes arī Ķīnā.

Vēl viens kopprojekts ir savstarpēja apmaiņa ar dzinējiem. C klases „Mercedes” tiek aprīkots ar „Renault” ražotiem 1,6 l dīzeļdzinējiem, savukārt „Infiniti Q50” zem motora pārsega atrodas vāciešu izstrādāts divlitrīgs benzīna turbomotors. Jaunās paaudzes „Smart” aprīkojumā ir tikai „Renault” dzinēji – gan dīzelis, gan benzīnnieks.

Globālajā autobūvē šāda un līdzīga draudzība ir neizbēgama. Un ne vienmēr tā saistīta ar akciju apmaiņu.