„Renault” top jauns D segmenta modelis

Renault_talisman_1

Franču autoražotājs „Renault” atklājis pirmo informāciju un attēlus, kas ļauj nojaust kāds būs „Laguna” un „Latitude” pēctecis, kurš sērijveida versijā tiks prezentēts septembrī Frankfurtes auto izstādē.

Kompānijas pārstāvji neslēpj, ka galvenais uzsvars ir likts uz auto dizainu. Jau pirmajā acumirklī ir pamanāms, ka tas veidots monumentālāks par priekštečiem. Nav izslēgts, ka francūži šo modeli pozicionēs par puspakāpi augstāk par D segmentu līdzīgi kā „Hyundai” cenšas pasniegt savu „i40” vai „Ford” – „Mondeo”.

Topošo lielo „Renault” sauks par „Talisman”.

Renault_talisman_3

Tā riteņu bāzes garums ir 2,81 m, bet virsbūves gabarīti – 4,85 х 1,87 х 1,46 m. Tādējādi tas būs burtiski par pāris centimetriem īsāks nekā jau pieminētais „Mondeo” un tieši tikpat platāks par to.

Kā liecina ražotāja informācija, „Talisman” pamatā ir „Renault-Nissan CFM” modulārā platforma, kas izmantota arī jaunās paaudzes „Nissan Qashqai” un „X-Trail” modeļiem. Dzinēju gammā paredzēts 1,6 l benzīna turbomotors divās jaudas versijās (150 un 200 ZS), kā arī dīzeļi ar jaudas diapazonu no 110 līdz 160 ZS. Cita starpā auto aprīkojumā tiek solīta arī septiņpakāpju robotizētā divsajūgu pārnesumkārba.

Tehnisko risinājumu ziņā visinteresantākā šķiet „Talisman” šasija. Auto veidotāji norāda, ka līdz šim neviens vēl nav izgatavojis D segmenta modeli, kurā apvienota četru riteņu stūrēšanas sistēma („4Control”) un aktīvā balstiekārta. Šī kombinācija sola maksimālu gaitas komfortu, precizitāti dinamiskos manevros un augstu drošības pakāpi.

Renault_talisman_2

„Renault” pārstāvji sola, ka jau līdz šā gada beigām„Talisman” nonāks tirdzniecībā.

Birkas: