„Renault” un „Caterham” gatavo šķiršanos

Renault_alpine

Franču un britu ražotājiem ir radušās domstarpības topošā sporta automobiļa „Renault Alpine” dizaina jautājumā, kas, kā izskatās, novedīs pie kopdarbības pārtraukšanas.

Atgādināsim, ka pērn „Renault” un „Caterham” nolēma kopīgiem spēkiem reanimēt pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados slaveno „Renault Alpine” zīmolu. Speciāli šim mērķim tika izveidots kopuzņēmums „Société des Automobiles Alpine Caterham”. Tā paspārnē franču un britu dizaineri veidoja sportisku kupeju leģendārā sacīkšu automobiļa „Alpine A110” modernizētā stilā. Pirmais prototips jau paspēja izrādīties publikai un pat veikt demonstrācijas braucienus sacīkšu trasē. Diemžēl, kā ziņo britu žurnāls „Autocar”,

šī versija potenciālajiem klientiem (nez kādēļ) neiepatikās, tāpēc tika pieņemts lēmums to pārtaisīt.

Tā gadās…

Taču tad partneriem radās nesamierināmas domstarpības gan par dažādiem dizaina jautājumiem, gan auto tehnisko kompozīciju. „Autocar” žurnālisti ir noskaidrojuši, ka franču un britu dizaineriem nav izdevies atrast nekādus kompromisus, un šobrīd faktiski runa ir vienīgi par „civilizētu šķiršanos”. Tiesa, abi ražotāji ir noskaņoti katrs atsevišķi turpināt darbu pie iesāktā projekta. Rezultātā ir gaidāms, ka 2016. gadā tiks prezentēts nevis viens, bet paralēli divi sporta automobiļi. Redzēsim, kuram būs izdevies labāks!

Birkas: ,