Rīgā prezentēta jaudīgā „Lexus RC F” kupeja

Lexus_RC_F_INT_01

Sestdien, 7. martā, Latvijā tika atklāta jaunā sporta kupeja „Lexus RC F”, kas ir uz sedana “Lexus IS” bāzes būvētās RC modeļu sērijas jaudīgākā versija.

Atšķirībā no mazāk efektīgajiem RC modeļiem RC 350 un RC 300h, kas komplektēti attiecīgi ar 3,5 litru V6 motoru un hibrīdiekārtu, RC F lepojas ar 5,0 litru tilpuma V8 motoru, kas spēj attīstīt 477 Zs jaudu, bet maksimālais griezes moments sasniedz 530 Nm.

Šāds ‘zibenszellis’ no starta ātrumu 100 km/h  sasniedz 4,5 sekundēs.

“Pastāv uzskats, ka braukt ar sporta automašīnu ir sarežģīti, jo Sporta auto tiek veidoti atbilstoši tās braucēju iemaņu līmenim. Ar jauno RC F ir pavisam savādāk – tas būvēts nevis sportistiem, bet gan ātras braukšanas entuziastiem. Tādēļ RC F sagādās baudas mirkļus gan lietpratējam, gan arī cilvēkiem, kas ar šo auto pārvietosies pilsētas režīmā,” stāsta RC F galvenais inženieris Jukihiko Jaguči.

Lexus_RC_F_INT_02

Ražotājs norāda, ka „Lexus RC F” pārņēmis vislabākās iestrādes no limitētā sērijā (tikai 1000 eksemplāros) izlaistā „Lexus LFA”, kas tika komplektēts ar V10 motoru. Arī RC F arsenālā ir Torque vectoring differential (TVD) sistēma ar trim darbības režīmiem – Standart, Slalom un Track, kas pārdala motora griezes momentu uz auto asīm atbilstoši trajektorijas izmaiņām, ļaujot daudz vienkāršāk paveikt asus pagriezienus ekstrēmākos braukšanas apstākļos..

Turklāt motors komplektā ar 8-pakāpju Sport Direct Shift automātisko transmisiju ir pielāgots gan ekonomiskai braukšanai (Otto režīmam), bet uzsākot sportisku braukšanu, tas automātiski pārslēdzas uz tā saucamo Atkinson ciklu.

Ne velti „ Lexus RC F” jau nokļuvis ar ekstrēmiem spēkratiem slavenajā Dubajas ceļu policijas arsenālā.

Kopš pirmdienas. 9.marta RC F ir apskatāms un pieejams arī Latvijas pircējam oficiālajā „Lexus” pārstāvniecībā „Lexus Riga Wess. Cena Latvijā sākot no 84 060 eiro.

Birkas: