Rīgā viesojusies iespaidīgakā “Audi” supermašīnu armāda

46-Audi Driving Experiance_15.08.2016.

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā ieradās iespaidīga „Audi” sportiskāko automobiļu kolekcija, kāda jebkad Latvijā redzēta. Svētdien, 14.augustā interesentiem to skatīt bija iespēja arī galvaspilsētas ielās, bet „Audi” lūgtie viesi vairāku dienu garumā šīs mašīnas izmēģināja Biķernieku trasē. Preses dienas ietvaros arī „ AutoMedia.lv” pērstāvis sēdās pie stūres „Audi” visportiskājam modelim „R8”.

Lai raksturotu pasākuma vērienīgumu, minēsim faktu, ka pēc „AutoMedia.lv” aplēsēm

uz Rīgu atvesto „Audi” automobiļu kopējā vērtība ir ap septiņiem miljoniem eiro.

Visdārgākais, vienā eksemplārā pārstāvētais superauto, protams, bija FIA GT3 sacīkšu auto „R8 LMS”. Stāstot par šo auto, mūsu pazīstamais autobraucējs un drošas braukšanas instruktors Artūrs Priednieks minēja, ka Rīgā eksponētā „R8 LMS” cena ir ap 400 000 eiro. Tiesa, to izvest trasē neticis piedāvāts pat pasākumā iesaistītajiem latviešu autosportistiem.

54-Audi Driving Experiance_15.08.2016.

Toties visi lūgtie viesi varēja sesties pie stūres vissportiskākajam četru gredzenu zīmola sērijveida ielas sporta modelim „R8”, kas uz Rīgu bija atvests 23 eksemplāru (!) skaitā, kā arī piezemētākiem, taču arī īpaši ‘uzpumpētiem’ modeļiem – „Audi RS 7 Performance” un „RS 6 Avant Performance”. Tiesa, vispirms vācu instruktoru grupas vadībā bija jāapgūst zināmas iemaņas tik jaudīgu un ātru auto pilotēšanā. Pasākums, kurā lūgti bija viesi – „Audi” klienti – ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas un Norvēģijas, galvenokārt bija veltīts „Audi R8” otrās paaudzes modeļa iznākšanai.

„R8” ir ne tikai ļoti sportisks, bet arī dārgs automobilis. Rīgā savesto „R8 plus” modeļu cena ir ap 250 000 eiro. Jauda? Aizraujoša! Dinamika? Reibinoša!

Ko varam vēstīt pēc pavizināšanās ar „R8”? To ,ka „R8” ir ne tikai jaudīgs, ļoti ātrs un aizraujošs, bet arī lieliski vadāms un ļoti vispusīgi aprīkots ar modernākajām pasīvās un aktīvās drošības sistēmam. Salīdzinajumam – ja „RS 7” un „RS 6” ir jaudīgi un sportiski ikdienas modeļi, kas ļauj ar baudu izbraukt arī kādu aplīti sacīkšu trasē, tad „R8” ir dzimis braukšanai tieši trasēs, bet ar to var viegli pārvietoties arī ikdienas satiksmē.

35-Audi Driving Experiance_15.08.2016.

Simboliski, ka par šī startpatautiskā pasākuma mājvietu bija izraudzīta Biķernieku trase un tai pieguļošais Rīgas motormuzejs, jo tieši tur savulaik tika uzsākta oficiāla “Audi” automobiļu pārstāvēšana Latvijā.