Latvijas autosalonos atrāda jauno “Qashqai” (+FOTO)

11-Nissan Qashqai 2014 Riga

Lai arī kā pirms sešiem gadiem dažādu valstu autopresē, tostarp Latvijā, reizumis tika ironizēts par tolaik jaunā “Nissan” krosovera nosaukuma labskanību, “Qashqai” utilitārais funkcionālisms un ražotāja pievilcīgā cenu politika, pat neskatoties uz vienkāršu dizainu, izrādījās Eiropas publikai pa prātam. Nu “Nissan” laiž pārdošanā “Qashqai” otro paaudzi. Pirmās mašīnas sasniegušas arī Latvijas dīleru autosalonus.

“AutoMedia.lv” arī devās apskatīt jauno modeli. Pastiepies garumā, salīzinājumā ar priekšgājēju, par aptuveni pussprīdi, tas zibina diožu pievilcīgo gaismas tehniku un izstaro mazliet vairāk dinamisma virsbūves līnijās. Spēka agregātu paletē iecienīto (vismaz “Norde” pārdoto auto vairums)

1,6 litru atmosfērisko dzinēju nomainījis 1,2 litru DIG-T 115 Zs turbomazulis.

Pieejami vēl arī divi dīzeļi – 1,5 un 1,6 litru dCi ar attiecīgi 110 un 130 Zs jaudu. Pilnpiedziņa tikai spēcīgākajam dīzelim. Tāpat arī automātiskā jeb precīzāk bezpakāpju variatora Xtronic transmisija, taču tad tikai ar priekšējiem velkošajiem riteņiem. Ražotāja informācija liecina, ka paredzēts vēl arī 1,6 litru benzīna turbomotors, bet sākotnēji publicētajā cenu lapā šī versija nav iekļauta.

Nespriedīsim par auto kvalitātēm pirms ar to braukts, taču cenu lapa izskatās visnotaļ pārliecinoši un būs labs arguments. Bāzes cena ar 1,2 l DIG-T tikai 16 999 eiro. Faktiski tikai pats pieticīgākais Startline  ”VW Golf” ar 1,2 litru TSI 85 Zs motoriņu ir lētāks par japāņu golfu ar palielinātu klīrensu, bet pārējie dārgāki. Pilnpiedziņa “Qashqai” pieejama no 22 190 eiro. Kas vēl tā var? Ā – “Škoda Yeti”! Vēl kāds?..

Jāpiebilst, ka pagaidām Rīgā un citās Latvijas pilsētās apskatāmās mašīnas tikai apskatei arī paredzētas, jo ir tā sauktie pirmsērijas jeb pre-production eksemplāri. Tirzniecība sākšoties februāra otrajā pusē, kad tiks saņemtas pirmās sērijveida partijas, taču pasūtījumi jau tiek pieņemti.

Birkas: