Rīgas motormuzejā apskatāma reta “Oldsmobile” šasija

Oldsmobile shasija

No šā gada 5.decembra Rīgas Motormuzejā patstāvīgajā ekspozīcijā izstādīta reta, vēsturiska automobiļa „Oldsmobile Six” demonstrācijas šasija.

Tā izgatavota 1934.gadā pēc Norvēģijas „General Motors” dīlera pasūtījuma. Šasija kalpoja autosalonā kā uzskates materiāls, ar kura palīdzību demonstrēt jaunākos autoražotāja tehniskos risinājumus. 1938/39.gadā, kad „Oldsmobile” sortiments mainījās uz jaunākiem modeļiem, šasija nonāca Tronheimas Nacionālajā inženieru skolā (Norsk Teknisk Høyskole) un pildīja mācību līdzekļa funkcijas topošajiem auto inženieriem.

Šasijas agregātiem demonstrācijas nolūkos ir izgriezti un iekrāsoti agregātu un detaļu fragmenti, tādejādi skatītājam atsedzot dzinēja, transmisijas un ritošās daļas uzbūves principus,

kas citkārt nebūtu redzami. Jāpiebilst, ka šasija ir neticami labi saglabājusies, ieskaitot pat oriģinālās 1934.gada riepas. Pirms eksponēšanas tai nācās veikt tikai nelielu kosmētisku remontu un riepu kameru nomaiņu.

„Oldsmobile” šasija ir uzskatāma par ievērojamu Rīgas Motormuzeja kolekcijas papildinājumu, kas jau tālajā 1934.gadā ir sagatavots par izstāžu un mācību materiālu.

Lai gan kopš tā laika automobiļu konstrukcija ir radikāli mainījusies, motora un agregātu uzbūves pamatprincipi ir saglabājušies. Šasija Rīgas Motormuzejā kalpos gan jauniešu tehniskai izglītošanai, gan priecēs ikvienu tehnikas interesentu.

Birkas: