„Rinspeed” piedāvā saudzīgu pāreju uz autonomiju

Rinspeed-Budii-bmw-i3_1

Šveices konstruktoru firma „Rinspeed” spēj uz katru Ženēvas izstādi sagatavot kādu oriģinālu un savā ziņā provokatīvu projektu, un nākamajai viņi nupat kā pieteikuši konceptu „Budii”.

Automobiļa nosaukums, pēc visa spriežot, ir atvasināts no angļu vārda „buddy”, kas tulkojumā nozīmē draugs, čoms. Pēc „Rinspeed” ieceres tas arī veidots kā ripojošais draugs, kas spēj izdabāt braucēju vēlmēm.

„Budii” iecerēts kā kompaktu izmēru elektromobilis, kas spēj pārvietoties autonomi – bez vadītāja līdzdalības.

Taču tā aprīkojumā ir tāds oriģināls elements kā mobilā stūres sistēma.

Mūsdienu automobiļiem elektriskā „drive-by-wire” stūres sistēma vairs nav nekas neparasts. Bet, ja jau stūrei nav mehāniskas saiknes ar auto riteņiem, kādēļ gan tai vajadzīga fiksēta atrašanās vieta? „Rinspeed” inženieri piedāvā novietot stūri tur, kur konkrētā brīdī ir ērtāk. Nu, apmēram kā datora klaviatūru vai peli. Proti, kamēr automobilis pārvietojas autopilota režīmā, stūre atrodas priekšējā paneļa centrā, atbrīvojot vietu plašākām sēdekļu transformācijām. Savukārt brīdī, kad kādam no braucējiem rodas vēlēšanās pārņemt auto vadību, viņam tiek izsniegta stūre un – uz priekšu.

Rinspeed-Budii-bmw-i3-image

„Rinspeed” pārstāvji uzsver, ka tādējādi auto īpašnieks varēs izvairīties no rutīnas – darba dienu sastrēgumos auto vadību varēs uzticēt autopilotam, kamēr pats brauciena laikā lasīs interneta ziņas, aizraujošu grāmatu vai vēros kādu aktuālu TV pārraidi, savukārt nedēļas nogalēs viņam būs iespēja izbaudīt aktīvas auto vadīšanas priekus.

Kompānijas „Rinspeed” vadītājs Frenks Rīderknehts uzsver, ka koncepts „Budii” ir tāds kā pārejas produkts starp tradicionāliem spēkratiem un autonomi vadāmiem automobiļiem. Viņš norāda, ka autopilots jau pārskatāmā nākotnē neizbēgami kļūs par ikdienišķu parādību.

„Rinspeed Budii” oficiālā pirmizrāde notiks 2015. gada martā Ženēvas autoizstādē.