„SAAB” atsāk ražošanu

Saab 9-3_1

Pirmdien, 2. decembrī atkal sāks automobiļu sērijveida montāža „SAAB” rūpnīcā Trolhetenā.

Jau ziņots, ka autobūves kompāniju, „SAAB”, kas tika atzīta par bankrotējušu, savā pārziņā pārņēmuši ķīniešu investori, izveidojot aliansi „National Electric Vehicle Sweden” (NEVS). Un ražošanas atjaunošana liecina par zviedru autoražotāja renesansi.

Septembra sākumā Trolhetenas rūpnīcā tika uzsākta sedana „Saab 9-3” izgatavošana testa režīmā, lai pārbaudītu un atjaunotu ražošanas līniju. Automobiļi montāžai izmantoja noliktavās pāri palikušos mezglus un detaļas. „NEVS” vadība pavēstīja, ka ar pilnu jaudu rūpnīca atsāks strādāt 2014. gada janvārī.

Taču, kā redzams, jaunie ķīniešu bosi nolēmuši procesu paātrināt.

Šīs nedēļas vidū „NEVS” paziņoja, ka jau 2. decembrī atsāks automobiļu sērijveida montāžu un jau ļoti drīz – ar divu gadu novēlošanos – jaunās paaudzes „Saab 9-3” beidzot nonāks tirgū. Ja atceraties, kompānijas bankrota dēļ tika atcelta modeļa pirmizrāde 2012. gada Ženēvas autoizstādē.

Sākotnēji piedāvājumā būs „9-3”, aprīkoti ar „BMW” četrcilindru benzīna dzinējiem ar darba tilpumu no 1,6 līdz 2,0 litriem. Precīzākus auto tehniskos parametrus un aprīkojumu zviedru kompānijas pārstāvji sola atklāt jau tuvākajā laikā.

Saab 9-3

„SAAB” ir plāns izlaist arī modeli ar elektrisko piedziņu. Taču, vai to izdosies realizēt, ir atkarīgs no tā, cik liela būs publikas interese par atjaunotās kompānijas produkciju.

Birkas: