„Saab” īpašnieki ziņo par izmaiņām zīmola atdzimšanas plānos

Saab_logo

Agrāk izkanēja informācija par to, ka zviedru zīmols „Saab” tiks reanimēts, lai ražotu elektroautomobiļus. Taču tagad parādījušās ziņas, ka, ja vien „Saab” tiešām atdzims, tad vispirms tomēr kā tradicionālas konstrukcijas mašīnas.

Par tagadējo „Saab” zīmola īpašnieku ir kļuvusi kompānija „National Electric Vehicle Sweden” (NEVS). Pirmajos NEVS paziņojumos arī bija jau firmas nosaukumā ierakstītie solījumi reanimēt „Saab”, uzsākot elektroauto izlaidi. Taču tagad tiek ziņots, ka šāds projekts tomēr aprēķināts kā pārāk dārgs pašreizējā situācijā un tikšot mēģināts noorganizēt parastu iekšdedzes motoru spēkratu ražošanu.

Sākt plānots, atjaunojot „Saab 9-3” ražošanu, turklāt jau šā gada vasarā.

Tiesa, NEVS pat tādam pasākumam nepieciešamo līdzekļu nepietiek un plāna realizācija atkarīga no… jā, jā – atkal no ķīniešiem. Tiek minēts, ka ievērojama „Saab” akciju daļa varētu nonākt Ķīnas pilsētas Cindao īpašumā. Darījuma izdošanās gadījumā, Cindao, kur mīt ap deviņi miljoni iedzīvotāji, plānots uzbūvēt lielu rūpnīcu, kur montēt ne tikai „Saab 9-3”, bet arī „Saab 9-5” – tātad abus agrāk iznākušos modeļus.

Kā zināms 2011.gada nogalē, pēc mokošas agonijas, kas sekoja, kad no zaudējumus nesošā „Saab” atbrīvojās amerikāņu gigants „General Motors”, šis zviedru ražotājs bija spiests paziņot par bankrotu.

Birkas: