„SAAB” jau atkal radušās problēmas

Saab 9-3_1

Zviedrijas tiesā iesniegta prasība atzīt par maksātnespējīgu „SAAB” jauno īpašnieku, ķīniešiem piederošo kompāniju „National Electric Vehicles of Sweden” (NEVS).

Kā izskanējis TV kanāla „ABC News” ziņās, ar prasību pret „NEVS” tiesā vērsies spēkratu komponentu testēšanas aparatūras piegādātājs „LaboTest AB”, kuram nīkuļojošais automobiļu ražotājs jau kopš februāra ir parādā 150 000 kronu, t.i, aptuveni 16 300 eiro. Bet „LaboTest” nebūt neesot vienīgais piegādātājs, ar ko „NEVS” nav nokārtojis parādsaistības…

Zviedrijas mediji jau noskaidrojuši, ka

pirmā tiesas noklausīšanās „NEVS” bankrota procedūras lietā paredzēta šā gada 8. septembrī.

Patiesībā „SAAB” iegāde 2012. gadā jau no paša sākuma izskatījās nevis pēc biznesa darījuma, bet pēc visai šķības, iespējams, naudas atmazgāšanas avantūras, jo būtībā tā arī nenotika cik-necik nopietns mēģinājums atdzīvināt zviedru kompāniju. Tik vien kā darbības imitācija, kas vērā ņemamus rezultātus nesolīja. Atgādināsim, ka sedanu „Saab 9-3” mazsērijas montāža apstājās jau šā gada sākumā, kad finansējumu apturēja viens no līdzīpašniekiem „Qingbo Investment”, un līdz šim brīdim uzņēmums ir atradies „komas” stāvoklī. Tāpēc būtībā ir lieki zīlēt, kas notiks, ja „NEVS” atzīs par maksātnespējīgu… Nu, kas tad vēl var notikt?

Birkas: