Sākusies jaunā „Ford Mondeo” ražošana

Ford-Mondeo_2013_02

Nē, pagaidām runa nav par Eiropu, bet gan par Ķīnu – jaunās paaudzes „Ford Mondeo” izlaide sākta „Changan Ford Mazda” rūpnīcā.

Ziemeļamerikā „Ford” D segmenta modelis ar nosaukumu „Fussion” tiek tirgots jau kopš pagājušā gada sākuma. Savukārt Eiropas specifikācijas („Mondeo”) ražošanu sākotnēji bija plānots uzsākt pērn aprīlī. Diemžēl montāžas rūpnīcas pārcelšana no Beļģijas uz Spāniju tā ievilkās, ka modeļa starts tika pārcelts uz šo pavasari, taču arī šis termiņš izrādījās pārlieku optimistisks… Šobrīd ražotāja pārstāvji sola, ka „Ford Mondeo” Eiropas tirgū varētu nonākt šā gada nogalē.

Ford-Mondeo_2013_07

Tikmēr Ķīnā, Čundziņas kopuzņēmumā „Mondeo” ražošana rit pilnā sparā un maijā tas nonāks tirdzniecībā. Rūpnīcas pašreizējā jauda – 600 tūkstoši automašīnu gadā. Taču „Ford” jau pērn vienojies ar vietējiem investoriem, kas piekrituši ieguldīt 600 miljonus ASV dolāru uzņēmuma paplašināšanā, kā rezultātā ražošanas jauda tiks palielināta līdz 950 000 vienībām gadā.

Kā liecina ražotāja informācija, jaunais „Ford Mondeo” Ķīnas tirgū maksās no 169 800 līdz 256 800 juaņu, t.i. 27 380 – 41 409 ASV dolārus.

Birkas: