„Škoda” parāda jauno „Fabia”

Skoda_fabia_1

Čehu kompānija „Škoda” publicējusi mazā hečbeka „Fabia” jaunās paaudzes pirmos attēlus un informāciju par topošo modeli, kura pirmizrāde paredzēta oktobra sākumā Parīzes autosalonā.

Jaunā „Fabia” veidota konceptauto „Vision C” stilistikā. Kā norāda „Škoda” galvenais dizaineris Jozefs Kabans, tā uzskatāmi apliecina ražotāja spēju emocionālā, izteiksmīgā un skaidri definētā dizainā ietvert bezkompromisu funkcionalitāti. Viņš uzsver, ka automobiļa pircējiem būs visplašākās iespējas personalizēt savu automobili. Piemēram, virsbūvei tiks piedāvātas 15 krāsas, turklāt diskus, spoguļu korpusus un jumtu varēs izvēlēties citā krāsā.

Jaunā „Fabia” tapusi, izmantojot modernizētu iepriekšējās paaudzes modeļa šasiju

nevis, kā iepriekš tika vēstīts, „MQB” modulāro platformu, kas beidzamajā laikā tiek masveidā izmantota citiem „VW” koncerna modeļiem.

Salīdzinājumā ar priekšteci jaunais hečbeks ir par 90 mm platāks (1732 mm) un 30 mm zemāks (1468 mm). Pagaidām nav zināms ne riteņu bāzes, ne arī virsbūves garums.

Dzinēju gammā nekādi revolucionāri jaunumi nav gaidāmi. Benzīna dzinēju saimi veido litrīgs trīscilindru un 1,2 l četru cilindru motors vairākās jaudas versijās, savukārt dīzeļdzinēju paletē ir 1,4 litru trīscilindru TDI agregāts trijās jaudas versijās (no 75 līdz 105 ZS). Transmisiju klāstā paredzēta gan manuālā, gan arī robotizētā DSG pārnesumkārbas. Visiem spēka agregātiem standarta komplektācijā ietilpst „stop/start” sistēma, kā arī bremžu enerģijas rekuperācijas sistēma.

Skoda_fabia_2

Starp citu jau iepriekš tika ziņots, ka pēc paaudžu maiņas „Fabia” vairs nebūs „karstā”, t.i., 180 ZS „RS” modifikācija.

Birkas: