Sniega motociklu ražotājs izgatavojis trīsriteņu auto

polaris_slingshot_1

Amerikāņu uzņēmums „Polaris”, kas līdz šim bija pazīstams kā kvadriciklu un sniega motociklu ražotājs, prezentējis neparastu atvērta tipa automobili „Slingshot”.

Neparastu ne tik daudz tādēļ, ka tas veidots stilistiski līdzīgs „KTM” gokartam „X-Bow”, bet gan tādēļ, ka šim braucamrīkam aizmugurē ir tikai viens ritenis. Proti, tas gatavojas kļūt par konkurentu tādiem eksotiskiem trīsriteņu transportlīdzekļiem kā „Morgan 3 Wheeler”, „Campagna T-Rex” un „Epic EV”.

polaris_slingshot_3

„Polaris” rodstera pamatā ir augstizturīgu tērauda cauruļu rāmis, kas apdarināts ar polimēra materiālu paneļiem. Tā bāzes garums ir 2667 mm. Virsbūves kopējais garums ir 3800 mm, platums – 1960 mm, augstums – 1318 mm, bet klīrenss – 127 mm. „Slingshot” pašmasa ir 782 kg.

Tam par spēka agregātu izmantots rindas četrcilindru 2,4 l „GM Ecotec” motors, kas attīsta līdz 173 ZS un 225 Nm. Tas komplektēts ar piecpakāpju mehānisko pārnesumkārbu. Vienīgo aizmugures riteni motors darbina, izmantojot oglekļa šķiedras dzensiksnu.

polaris_slingshot_4

Diemžēl ražotājs pagaidām nav atklājis „Slingshot” dinamiskos parametrus.

Toties ziņos, ka bāzes komplektācijā būs bremžu ABS, gaitas stabilitātes un vilkmes kontroles sistēmas, atpakaļskata kamera u.tml. moderns drošības aprīkojums. Sēdekļi apšūti ar ūdensizturīgu audumu, bet viduskonsolē goda vietā atrodas 4,3-collīgs multimediju sistēmas ekrāns.

polaris_slingshot_5

Starp citu, „Polaris Slingshot” tūdaļ startē arī tirdzniecībā. ASV šāds trīsriteņu gokarts bāzes komplektācijā maksā, sākot no 19 900 dolāriem, t.i., aptuveni 14,5 tūkstošus eiro.

Birkas: