Šogad janvārī Latvijā pārdots mazāk vieglo auto nekā pērn

Auto krasas

Šī gada pirmajā mēnesī Latvijā jaunu automašīnu reģistrāciju skaits ir samazinājies par -12%, salīdzinot ar 2012.gada janvāri. Pirmajā mēnesī pavisam reģistrētas 911 jaunas automašīnas – pasažieru un vieglais komerctransports (līdz 3,5t) jeb par 125 spēkratiem mazāk kā aizvadītā gada janvārī. Identisks reģistrāciju samazinājums -12%, ir gan jauniem pasažieru automobiļiem, gan vieglajam komerctransportam.

„Latvijas auto tirgus janvārī saglabā mērenu stabilitāti, tomēr, ja samazināsies valsts iestāžu iepirkumu un korporatīvo darījumu apjoms, pastāv bažas par jaunu auto tirgus izaugsmes iespējām 2013.gadā”, kopumā bažīgs ir „Auto Asociācijas’prezidents Andris Kulbergs.

„Tomēr situācija nav tik drūma, kā sākumā šķiet,

jo 2012.gada janvāra un februāra mēneši atšķīrās no šodienas ar lielu skaitu Valsts policijas konkursā piegādāto automobiļu reģistrācijām. Valsts iestāžu iepirkumu un lielo korporatīvo darījumu apjoms šī gada janvārī ir tikai 19% jeb 98 vienības, kas ir ievērojami mazāk pretstatā 2012.gada janvāra 23% jeb 244 vienības”, turpina A.Kulbergs.

14 jaunus transportlīdzekļus janvārī iegādājusies Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas Satiksme” – visvairāk Volkswagen, Toyota un Ford marku automobiļus, kā arī vienu Nissan Leaf, savukārt 11 Škoda automašīnas kalpos SIA „Cita Santehnika” vajadzībām, 11 Volkswagen Golf – AS „Latvijas Valsts ceļi”.

52% (411 vienības) no visām janvārī reģistrētajām automašīnām ir iegādātas ar līzinga kompāniju finansējumu. SIA „Nordea Finance Latvia” saglabā līderpozīcijas ar 32% auto līzinga tirgus daļu, kam seko SIA „Swedbank Līzings” (23%) un SIA „SEB Līzings” (18%).

Volkswagen zīmols uzsāk 2013.gadu, saglabājot pirmo pozīciju Latvijas jaunu auto tirgū (14,5% tirgus daļa), taču strauji ir pietuvojies Toyota ar 12% tirgus daļu, arī Hyundai, Opel, Kia un Fiat marku automašīnas 2013.gada janvārī uzrāda strauju pieprasījuma kāpumu attiecībā pret 2012 gada janvāri. No premium auto markām straujāko tirgus kāpumu piedzīvo Mercedes-Benz automobiļi (3,5% tirgus daļa).

Jaudīgākā reģistrētā automašīna janvārī ir Bentley Continental GT attiecīgi ar lielāko CO2 izmešu apjomu 338g/km, kamēr vidējais CO2 līmenis janvārī reģistrētajām automašīnām ir 160g/km. Janvāris arī iezīmējas ar lielu skaitu „zaļu” automobiļu iegādi – 8 Toyota hibrīdauto un 1 bezizmešu automobilis Nissan Leaf.

Janvāra mēnesī ir izteikta privātpersonu pirktspēja – 28% jeb 219 automašīnas ir iegādājušās privātpersonas, no kurām 49% ir līzinga kompāniju finansētas.