Šogad prestižo WCOTY titulu iegūst „Audi A3” (+FOTO)

1-WCOTY 2014_Audi A3 Sedan

Aizvadītās nedēļas nogalē Ņujorkas autoizstādē paziņoti starptautiskā konkursa World Car Of The Year 2014 (WCOTY) laureāti. Galvenā balva šogad tikusi vācu autoražotāja „Audi AG” darinājumam A3.

Ingoštates uzņēmuma pārdotākais modelis – trešās paaudzes kompaktauto „Audi A3”, kas tiek ražots vairākos virbūves variantos, ir globāls modelis, kas uzņēmumam „Audi” šādu panākumu atnes otro reizi WCOTY konkursa 10 gadus ilgajā vēsturē.

Iepriekš, 2005.gadā četru gredzenu zīmolam Pasaules gada auto titulu deva „Audi A6”.

A3 kopumā izdevies pārspēt 23 citus konkursam izvirzītos automobiļus, bet fināla ducī vēl bija iekļuvuši „BMW 4-Series” un „BMW i3”, „Cadillac CTS”, „Citroen C4 Picasso”, Ford Mondeo” (Ziemeļamerikā pazīstams kā „Fusion”), „Infiniti Q50”, „Jeep Cherokee”, „Lexus IS”, „Mazda3”, „Peugeot 308” un „Škoda Octavia”.
Atšķirībā no senākā un tradīcijām bagātākā analogā Eiropas konkursa Car Of The Year,  WCOTY bez galvenās balvas tiek nominēti arī uzvarētāji atsevišķās kategorijās. Tā „Mercedes-Benz S-Class” nosaukts par gada luksusauto, „Porsche 911 GT3” par gada sporta automobili, bet „BMW i3” ieguvis veselas divas balvas – kā gada zaļākais auto un par labāko dizainu. Starptautiskājā žūrijā bija pārstāvēti 66 auto žurnālisti no 22 pasaules valstīm.

1-WCOTY 2014_Porsche-911_GT3

Piebildīsim, ka aktuālās paaudzes „Audi A3” pieejams trīsdurvju hečbeka, piecdurvju „Sportback” kā arī sedana un arī kabrioleta izpildījumā.