Speciāli Ziemeļamerikai gatavots „VW CrossBlue” atrādās Detroitā, pagaidām kā konceptauto

VW CrossBlue_medium

„Volkswagen” Ziemeļamerikas starptautiskajā autoizstādē pasaules pirmizrādē prezentē jaunas SUV paaudzes konceptautomobili „CrossBlue”. Tas pielāgots specāli ASV un Kanādai. Ja tiks uzsākta ražošana, „CrossBlue” papildinās „Volkswagen” modeļu klāstu ar septiņvietīgu, 5 metrus garu vidēja izmēra SUV automobili.

„CrossBlue” ir aprīkots ar vienu no novatoriskākajām plug-in hibrīdu sistēmām (TDI tīrais dīzeļdzinējs + divi E-dzinēji + dubulta sajūga transmisija + „propshaft by wire” sistēma). „Volkswagen” lēš, ka četru riteņu piedziņas SUV automobiļa enerģijas patēriņš būs 89 MPGe.

MPGe ir degvielas patēriņa ekvivalents – standarta hibrīdautomobiļu enerģijas patēriņa mērvienība, ko ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) izmanto, lai novērtētu attālumu, kādu kombinētajā lielceļa un pilsētas ciklā iespējams nobraukt, vienreiz uzlādējot akumulatoru.

Dīzeļdegvielas plug-in tipa hibrīd-SUV tikai ar elektrību standarta Eiropas testu ciklā (NEDC) spēj nobraukt līdz pat 33 km.

Neskatoties uz ekonomiskumu, „CrossBlue” paredzēti diezgan iespaidīgi veiktspējas rādītāji – 306 ZS jauda un līdz pat 700 Nm griezes moments. Šāds vidēja izmēra SUV automobilis spēj uzņemt ātrumu no 0 līdz 100 km/h vien 7,5 sekundēs.

Konceptuāli „CrossBlue”, kas aprīkots ar sešām atsevišķām sēdvietām, apvieno SUV automobiļu tehnoloģijas un izskatu ar minivena plašumu. Ja tas tiešām nonāks līdz ražošanai, kas liekas visnotaļ iespējami, “CrossBlue” visticamāk būs pieejams ne tika Ziemeļamerikā.

 

Birkas: