Sportiskais „Lexus” ar 455 ZS maksās 55 000 latu

Lexus_rc

Japāņu autoražotājs „Lexus” savu topošo kupeju „RC” pagaidām tur noslēpumā, taču mediji pamazām salasa un publicē dažādas informācijas druskas.

Jau iepriekš izskanējis, ka „Lexus” gatavojas aizstāt līdzšinējo atlētu „IS-F” ar divdurvju kupeju, kas top uz jaunās paaudzes sedana „IS” bāzes. Tās pirmizrāde paredzēta novembrī Tokijas autosalonā. Automobilis tiks tirgots arī Eiropā un būs „BMW” 4. sērijas tiešais konkurents.

Populārā žurnāla „MotorTrend” korespondenti ir uzzinājuši vēl dažas ar topošo „RC” saistītas detaļas. Viņi noskaidrojuši, ka sagatavošanā ir arī kupejas sportiskā versija, kas „Lexus” tradīciju garā tiks apzīmēta kā „RC-F”. Un tieši šobrīd kompānija eksperti slēgtā trasē veic jaunās paaudzes „muskuļauto” testus.

Zem „Lexus RC-F” motora pārsega atradīsies pieclitrīgs V8 dzinējs, kas attīstīs līdz 455 ZS jaudu.

Lexus_rc_1

Tas tiks komplektēts ar astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu. Atšķirībā no bāzes modeļa „RC-F” būs aprīkots ar sportiskāku balstiekārtu, modificētu un speciāli noskaņotu izplūdes sistēmu un 19-collīgiem riteņiem.

„MotorTrend” vēsta, ka kupejas sportisko versiju paredzēts prezentēt kaut kad vēlāk, ļoti iespējams kādā no Amerikas autošoviem nākamā gada sākumā, un tās cena varētu būs ap 100 tūkstošiem ASV dolāru.

Birkas: