„SsangYong” turpina „Rodius” šausmu sāgu

Ssangyong Korando Torismo 2013 01

Kopš 2011.gada februāra par 70% indiešu autokompānijai „Mahindra” piederošais korejiešu ražotājs „SsangYong” vispirms iepriecināja estētus, parādot negaidīti glītas 2004.gada briesmoņa „Rodius” pēcteča skices, bet nupat nodevis atklātībai jau sērijveida minivena pirmos attēlus…

Nez, kas noticis ar to mākslinieku, kurš uzzīmēja to smuko „Rodius”, bet šis, ko „SsangYong” beigu beigās gatavojas laist tirgū, bez šaubām atkal kļūs par apsmiekla un šausmu folkloras varoni. Nē, nu var jau būt, ka uz zemes ir vietas, kur dzīvo cilvēki ar tik atšķirīgu mentalitāti, ka viņiem šāds „mastodonts” liekas pat pievilcīgs…

Skumji, ka kompānijas dizaineriem ir tik dīvaina skaistuma izpratne, jo tehniskajā ziņā „SsangYong” spēj radīt tīri jēdzīgus spēkratus.

Tostarp arī šim, zem atbaidošās ārienes apslēpta tīri simpātiska „dvēsele”. Patiesībā jaunais minivens vairs nebūs „Rodius”, bet sauksies „Korando Turismo” (dažos reģionos „Stavic”). Atkarībā no komplektācijas mazbusiņa salonā būs 9 līdz 11 vietas. Turklāt četras aizmugurējās rindas varēs salikt, ierīkojot trīsvietīgu guļvietu, vai arī sēdekļus noglabāt grīdā un izbrīvēt apjomīgu kravas telpu. Kurš minivens vēl ko tādu spēj piedāvāt?

Automobilim bāzes versijā paredzēts 2,0 l/155 ZS turbodīzelis komplektā ar sešpakāpju mehānisko pārnesumkārbu, bet piedāvājumā būs arī 3,2 l V6 benzīna motors un piecpakāpju „automāts”, kas mantots no „Mercedes-Benz”, un tāpat kā priekštecim arī pilnpiedziņas transmisija. Automobiļa cena sāksies no 18 500 eiro. Nu ko, interesanti… Vai negribat tādu?

“AutoMedia.lv” piebilde: Tirgus ziedu laikos “SsangYong” Latvijā bija pat veseli divi pārstāvji – nu jau reorganizētais “Adam Auto” un “Autofavorīts”. Taču līdz ar lielās krīzes radītajām problēmām pašam ražotājam, daudzviet, tostarp pie mums pajuka arī dīleru tīkls. Jau vairākus gadus “SsangYong” oficiāli neviena kompānija nepārstāv un tas nozīmē, ka vismaz tuvākajā laikā ar šī zīmola auto, tanī skaitā ”Korando Turismo” neviens īpaši virsū nebāzīsies.

SsangYong Korando Turismo 2013

 

SsangYong Rodius 2004

 

Birkas: