Štutgartes šeptmaņus apsūdz investoru mānīšanā

Porsche_flags

„Porsche” investori ir iesūdzējuši tiesā autokompānijas vadību ar uzraudzības padomes priekšsēdētāju Volfgangu Porši un valdes locekli Ferdinandu Pjehu priekšgalā par akcionāru maldināšanu.

Kompānijas bosi tiek apsūdzēti par darbībām 2008. gadā, kad centās slēpt no investoriem ambiciozus plānus pārņemt koncernu „Volkswagen”. Sākotnēji „Porsche” augstākie vadītāji visai kategoriski noliedza šādu iespēju, bet jau pēc neilga laika tika paziņots par notikušu 74% „VW” akciju iegādi.

Šo aizkulišu spēlīšu dēļ krasi izmainījās akciju cenas biržā, kā rezultātā daudzi investori zaudēja naudu.

Interesanti, ka „Porsche” vadība jau ne pirmo reizi tiek pieķerta negodīgās darbībās, taču savu vainu principiāli nevēlas atzīt.

„Kompānija un tās padomes locekļi aizstāvēs sevi ar visiem iespējamajiem likumīgajiem līdzekļiem,” teikts uzņēmuma preses dienesta izplatītajā paziņojumā.

Informācijai: „Volkswagen” pārņemšanas avantūra neizdevās. Autotirgus panīkums un globālā krīze iedzina „Porsche” lielos parādos. Lai no tiem izkultos 2009. gadā „Volkswagen” grupa iegādājās 49,9% „Porsche” akciju. Un 2012. gadā, darījumu noslēdzot, „Volkswagen” atpirka arī atlikušo 50,1% „Porsche” akciju.