„Suzuki” piesaka „Jimny” pēcteci

Suzuki_im4_3

Japāņu autoražotājs „Suzuki” uz Ženēvu atvedis atraktīvu mazā krosovera konceptu ar lakonisku modeļa kodu „iM4”.

Ražotāja izplatītā preses relīzē teikts, ka šāds auto sērijveida versijā varētu nonākt tirgū 2016. gadā. Nozares eksperti ir vienisprātis, ka patiesībā „iM4” ir mazā apvidnieka „Suzuki Jimny” nākamās paaudzes (nav teikts, ka to joprojām sauks par „Jimny”) prototips.

Suzuki_im4_2

„iM4” virsbūves garums ir 3693 mm, platums – 1709 mm, augstums – 1566 mm, bet riteņu bāzes garums – 2438 mm. Proti, tas ir par 2 mm īsāks, 109 mm platāks un 139 mm zemāks nekā pašreizējais „Jimny”.

„Suzuki” koncepts tapis uz pilnīgi jaunas modeļu platformas.

Tās konstruktīvā specifika ļauj virsbūvi veidot stingrāku ar zemāku smaguma centru. Ražotāja pārstāvji skaidro, ka jaunā šasija nodrošinās precīzāku vadāmību, labāku trokšņa un vibrāciju aizsardzību, kā arī augstāku pasīvās drošības pakāpi.

Suzuki_im4_1

Zem „iM4” motora pārsega atrodas 1,2 l benzīna dzinējs, kam kā svarīgākie ekoloģiskie instrumenti tiek izcelta „Start-stop” sistēma un bremzēšanas enerģijas rekuperācijas sistēma, taču „Suzuki” pārstāvji (tāpat kā visi citi Ženēvas izstādes blakus stendos) sola, ka sērijveida modelim būs pieejama arī komplektācija ar hibrīddzinēju. Bet tas kaut kad nākamgad…

Birkas: