Svaiga un skanīga nots “Nissan” simfonijā

Nissan Note_2014 01

Ženēvas automobiļu izstādē starp citiem jaunumiem pasaules debiju piedzīvos jaunais B segmenta auto “Nissan Note”.

Dinamiskais jaunās “Note” dizains būs neapšaubāms trumpis salīdzinājumā ar priekšgājējas neizteiksmīgumu. Izskata ziņā jaunais modelis ar veco nav pat salīdzināms. Ja nu vienīgi kā – revolūcija vienkāršas evolūcijas vietā.

Radikāli pārbūvēts ir ne tikai eksterjers, bet arī salons. Žēl vienīgi, ka ražotājs atteicies arī no ērtās sīklietu lādītes paneļa virspusē. Cerams, ka jaunais modelis, iegūdams daudz aizraujošāku izskatu, būs pārmantojis iepriekšējā modeļa nenoliedzamo praktiskumu. Bažas par to mazliet ir tādēļ, jo labi redzams, ka jaunā “Note” tiecas prom no B segmenta minivenu nišas, kur bija pozicionēta priekšgājēja.

“Note” cenas un precīzas specifikācijas tiks paziņotas rudenī, kad Eiropā tiks uzsākta pārdošana.

“Note” ir būvēta uz vienas platformas ar “Renault-Nissan” alianses partnera modeli “Clio”. Pašlaik zināms, ka Eiropai piedāvās divus trīscilindru 1,2 litru benzīna dzinējus un 1,5 litru dīzeli. Faktiski jau benzīna agregāts būs tikai viens, taču tam ir divas versijas – ar un bez kompresora. Parastajam spēka agregātam ir 80 Zs jauda (110 Nm), bet DIG-S kompresorniekam 98 Zs (142 Nm). Abi motori mums jau pazīstami no modeļa „Micra”. Savukārt no „Renault” palienētais 1,5 litru dīzelis, kā daudzos citos alianses modeļos attīsta 90 Zs jaudu. Speciāli Eiropas tirgum izstrādāta jauna piecpakāpju manuālā pārnesumkārba, bet DIG-S versijai būs pieejams arī zināmais CVT bezpakāpju variators.

Reizē ar jauno “Note” debiju piedzīvos “Nissan” „drošības vairogs” (Safety Shield) – tehnoloģiju komplekts ar aklo punktu brīdinājuma sistēmu, brīdinājuma sistēmu par izbraukšanu no joslas un moderno kustīgu objektu noteikšanas sistēmu. Visas trīs sistēmas strādā, izmantojot datus no aizmugures platleņķa kameras.

Jaunā “Note” ir pirmais automobilis B segmentā, kas piedāvā apkārtskata monitoru (AVM) – “Nissan” vairāku kameru automobiļa stāvvietā novietošanas palīgsistēmu, kāda jau vairāk kā agdu ir krosoveram “Qashqai”. “Note” standarta aprīkojumā iekļauta Stop/Start sistēma.

Ražotāja paziņojumā teikts – konstruēti, paturot prātā praktisko pielietojumu, jaunās “Note” aizmugures sēdekļi turpina nodrošināt iepriekšējās paaudzes automobiļa ērtības. Bīdāmais aizmugures sēdeklis ļauj izvēlēties maksimālu telpu bagāžai vai maksimālu vietu pasažieru kājām. Tam visam pievienota arī divu līmeņu bagāžas nodalījuma grīda.

Birkas: ,