Taupīgs un reizē sportisks – jaunais „Golf GTD”

VW Golf GTD_2013 01

Ženēvas starptautiskajā autoizstādē „Volkswagen” prezentēs jaunāko „Golf VII” modeļa versiju ar 2,0 litru 184 ZS TDI dzinēju, kas atbilst stingrajām Euro 6 izmešu prasībām. Šī modifikācija nokristīta ar „Golf” rangā labi pazīstamu, zīmīgu abreviatūru GTD, kas arvien radusi ne mazums piekritēju jau trīsdesmit gadus.

Burtiņi GTD liecina, ka šim golfiņam ir ne tikai jestrs turbodīzelis, bet arī sportiski regulēta balstiekārta. Pirmais šāds „Golf GTD”, kam bija arī īpašs stila aprīkojums, iznāca 1982.gadā. Arī jauno „Golf GTD” var ieteikt gan kā dinamisku, gan vienlaikus degvielu taupīt spējīgu automobili.

GTD” līdz ātrumam 100 km/h spēj ieskrieties 7,5 sekundēs.

Versijā ar 6-pakāpju manuālo transmisiju šis auto, kura maksimālais ātrums ir 230 km/h, var apmierināties ar tikai 4,2 litriem degvielas uz 100 kilometriem, ziņo „Volkswagen”.

Šāds kombinētā cikla degvielas patēriņa rādītājs atbilst 109 gramiem CO2  izmešu uz km. Ar papildaprīkojumā pieejamo 6-pakāpju DSG transmisiju degvielas patēriņš ir 4,7 l/100 km Iespaidīgs 380 Nm griezes moments GTD pieejams jau pie 1750 dzinēja apgriezieniem minūtē un turas līdz 3250 apgriezieniem.

Kā jau pieņemts, arī vizuāli „Golf GTD” atšķiras no ierindas brāļu plašās saimes. Jaunais uzmanību saista ar tonētiem LED aizmugurējiem lukturiem un LED valsts reģistrācijas numura zīmes apgaismojumu, kā arī dubultu hromētu izpūtēja uzgali. Izskatu papildina 17 collu speciāli riteņu diski ar  225/45 riepām, sānu sliekšņu uzlikas, izkliedētājs un lielais aizmugurējais jumta spoileris.

Pats par sevi saprotams, ka arī salonā GTD stila papilnam, tostarp neiztrūkstoši sporta sēdekļi un stūre, kā arī nerūsējoša tērauda pedāļi. Piedāvātās standarta virsbūves krāsas ir „Tornado Red”, „Black” un „Pure White”.

Jaunais Golf GTD Vācijā būs pieejams sākot no 29 350 EUR, pasūtījumus varēs veikt no 5.marta. Tirdzniecības uzsākšana Eiropā pirmajos tirgos 2013.gada jūnijā.

VW Golf GTD_2013 02

Birkas: