„Tesla” pilnveidojusi savu elektromobili

tesla-roadster-3-0-01-960x640

Amerikāņu autoražotājs „Tesla” izplatījis informāciju par modernizēto „Roadster” versiju, kas ieguvusi modeļu nosaukuma paplašinājumu „3.0”.

Svarīgākais jaunums ir tas, ka „Tesla” elektromobilis tagad aprīkots ar palielinātas kapacitātes akumulatoru bateriju, kas ar vienu uzlādi nodrošina gaitas rezervi 640 kilometriem līdzšinējo 390 km vietā.

Un tas jau ir vērā ņemams rezultāts!

Kompānijas pārstāvji ziņo, ka izmantojuši akumulatoru šūnu elementus, kas spēj uzkrāt par 31% vairāk enerģijas nekā to priekšteči. Tādējādi „Roadster 3.0” baterijas kapacitāte, nepalielinot tās gabarītus, tagad ir 70 kWh.

Bez tam, izmantojot pilnveidotu aerodinamisko elementu komplektu, izdevies būtiski – no 0,36 līdz 0,31 – samazināt automobiļa aerodinamiskās pretestības koeficientu. Turklāt „Tesla” elektromobilim tagad uzstādītas zemas rites pretestības riepas.

Lai apliecinātu sava lolojuma efektivitāti, „Tesla” pārstāvji 2015. gada sākumā gatavojas veikt demonstrācijas braucienu – ar „Roadster 3.0” ar vienu uzlādi no Sanfrancisko līdz Losandželosai. Attālums starp šīm ASV lielpilsētām ir 611 km.

Birkas: