„Tesla” saņēmuši vairāk nekā 6000 krosovera pasūtījumus

Tesla-Model_X_01

Lai gan Kalifornijas elektromobiļu ražotājs vēl nemaz nav sācis krosovera „Model X” izlaidi, līdz šīs nedēļas beigām tā iegādei bija pieteicies jau 6181 pretendents.

„Tesla” reģistrēto pircēju skaits ir pilnīgi reāls, jo iepriekšēji pieteikumi tiek pieņemti tikai kopā ar priekšapmaksu – par bāzes versiju gribētājam jāiemaksā 5000 ASV dolāri, bet par speciālo sēriju „Signature” jau 40 000 dolāri.

„Model X” būs jau trešais automobilis „Tesla” modeļu gammā.

Pirmssērijas prototipa prezentācija notika aizvadītajā vasarā. Tas pārsteidza interesentus ar augšup paceļamām aizmugurējām sānu durvīm – ražotāja pārstāvji tās nokristījuši par „vanaga spārniem” –, apjomīgu septiņvietīgu salonu un diviem bagāžas nodalījumiem. Viens atrodas parastajā vietā mašīnas aizmugurē, bet otrs priekšā zem „motora pārsega”, kur parastajiem automobiļiem ir iekšdedzes dzinējs.

tesla-model-x-2

„Tesla” krosoveram izmantota sedana „Model S” šasija. Tam ir aizmugurējo riteņu piedziņa, kas tiek realizēta ar divu elektromotoru palīdzību, bet enerģiju glabā akumulatoru baterija ar kapacitāti 60 vai 85 kWh. Automobilis lepojas ar apskaužamu dinamiku – no nulles līdz simtam tas spēj paātrināties nieka 4,4 sekundēs. Kā liecina ražotāja informācija, ar vienu uzlādi (atkarībā no baterijas kapacitātes) tas var nobraukt 340 līdz 430 km.

Lai jūs nemaldina iepriekšējo pasūtījumu pieņemšana! „Tesla Model X” tirdzniecība ASV sāksies tikai nākamā gada beigās. Bet Eiropai būs jāpagaida vēl kādu gadiņu… Zināms, ka elektriskais krosovers maksās 62 500 ASV dolārus.

Starp citu, apvidus braukšanas cienītājiem solīts, ka ar laiku varētu tikt izgatavota arī „Model X” pilnpiedziņas versija.

Birkas: