Top visu laiku jaudīgākā „Corvette”

Corvette_2

Jau tuvākajā laikā „Chevrolet” Boulinggrīnas filiālē (Ohaio, ASV) tiks uzsākta dzinēja „LT4” izlaide. To aprīkojumā iegūs ekstremāli sportiskā „Corvette Z06”.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, tas būs jaudīgākais dzinējs „Corvette” vēsturē un viens no desmit jaudīgākajiem ASV tirgū pieejamajiem spēka agregātiem.

Corvette_5

6,2 l V8 dzinējs attīstīs līdz 650 ZS jaudu un 881 Nm griezes momentu, kas ir par 12 ZS un 62 Nm vairāk nekā iepriekšējās paaudzes „Corvette ZR1”.

„Griezes moments ir galvenais vilkmes parametrs, un fakts, ka „LT4” griezes momenta maksimums ir pieejams izteikti plašā apgriezienu diapazonā, ļauj motoram gandrīz momentāni ar pilnu atdevi reaģēt uz gāzes pedāļa spiedienu,” uzsver Džordans Lī, viens no „Chevrolet” vadošajiem motoristiem.

Būtiski, ka, neraugoties uz iespaidīgajiem dinamiskajiem parametriem, „LT4” gabarītu ziņā nav daudz lielāks par „LT1”, kas atrodas zem motora pārsega „Corvette Stingray” bāzes komplektācijā.

Proti, šobrīd tas ir viens no kompaktākajiem dzinējiem šādā jaudas kategorijā.

„LT4” ir izgatavots, plaši izmantojot alumīnija sakausējuma detaļas, bet ieplūdes vārsti ir no titāna. Taču motora augstās veiktspējas galvenais noslēpums ir „Eaton R1740 TVS” turbokompresors, kas spēj attīstīt ātrumu līdz 20 000 apgr./min.

Corvette_1

„Corvette Z06” pēc klienta izvēles varēs aprīkot vai nu ar septiņpakāpju mehānisko pārnesumkārbu vai arī ar jauno astoņpakāpju automātisko transmisiju „8L90”. Automobilis no nulles līdz 100 km/h spēs paātrināties 3,5 sekundēs.

„Chevrolet” supersportiskā kupeja „Corvette Z06” būs pieejama tirdzniecībā šā gada nogalē.

Corvette_3

Birkas: