„Toyota Motor” šogad svin 75 gadu jubileju. Oficiālā svinību diena 3.novembris

Toyota75_logo

Pagājušā gadsimta 30.gadu vidū jaunais Kiičiro Tojoda saskatīja potenciālu automobiļu masveida ražošanā. Pēc vairāku gadu neatlaidīga darba viņam izdevās pārliecināt tekstilrūpniecības uzņēmuma „Toyoda Automatic Loom Works” vadību izveidot jauno Automobiļu nodaļu. Pateicoties Kiičiro, nelielā nodaļa neilgi pēc darbības sākuma 1937.gadā atdalījās no „Toyoda Enterprise,” izveidojot „Toyota Motor Company”.

Tagad, pēc 75 gadiem uzņēmums „Toyota” ir pārstāvēts vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē, un no konveijera līnijas ir noripojuši vairāk nekā 200 miljoni „Toyota” automobiļi.

Kiičiro Tojoda

Autobūves vēsturē vislabāk pārdotā modeļa tituls joprojām pienākas vienmēr populārajam „Toyota Corolla”, kam nomainījušās 11 paaudzes un pārdoti 39 miljoni vienību. Vīrieši un sievietes „Toyota” ražotnēs un birojos dažādās pasaules vietās ik dienu turpina centīgi strādāt, lai ražotu vēl labākus automobiļus. Tas tik ļoti saskan ar „Toyota” izvēlēto pastāvīgo uzlabojumu jeb — japāņu valodā — kaizen ceļu, ka uzņēmums „Toyota” par savu jauno saukli Eiropā ir izraudzījies „Always a Better Way”.

Atzīmējot 200 miljonā „Toyota” automobiļa noripošanu no konveijera, „Toyota Motor Corporation” prezidents Akio Toyoda teica šādus vārdus: „Mēs esam apņēmības pilni radīt vēl labākus automobiļus, turpinot piedāvāt mūsu klientiem labāko iespējamo. Tas ir 300 000 „Toyota” darbinieku kopējais mērķis visā pasaulē.”

Tuvojoties „Toyota” 75 gadu jubilejai, kas tiks atzīmēta 3. novembrī, uzņēmums „Toyota” Eiropā ir sācis virkni projektu, lai godinātu „Toyota” sasniegumus visā pasaulē pēdējo 75 gadu laikā. Turklāt šie projekti ir veidoti tā, lai paustu arī uzņēmuma attieksmi pret klientiem, faniem un automīļiem, daloties ar viņiem stāstos par „Toyota” ilgo vēsturi.

Randiņš ar „Toyota”

1950, Toyota Modell BJ 4WD, kas vēlāk pārtapa par Toyota Land Cruiser

Parīzē, vienā no pasaulē slavenākajām ielām, proti, Avenue des Champs-Élysées, zīmola jaunumu ekspozīcijas zālē nesen tika atklāta jauna, aizraujoša izstāde. Jaunajā „Le Rendez-Vous Toyota” ekspozīcijā ir aplūkojami daži no „Toyota” leģendārākajiem modeļiem gadsimta pēdējo trīs ceturkšņu laikā divos atšķirīgos izmēros.

Apmeklētāji var iepazīties ar virkni teicami saglabātu „Toyota” klasisko modeļu, tostarp ar 1958.gada „Toyota Land Cruiser FJ25”, 1964.gada „Toyota Corona”, 1965.gada „Toyota Sports 800”” , 1967.gada „Toyota 2000GT”, 1968.gada „Toyota Corolla Sprinter” un 1970.gada „Toyota Celica Coupé 1600 GT”.

Izstādē aplūkojama arī iespaidīga 1:43 mēroga modeļu kolekcija, ko „Le Rendez-Vous Toyota” rīcībā nodevis privāts kolekcionārs. Var aplūkot visdažādākos modeļus, sākot ar uzņēmuma pirmo vieglo automobili „Toyota Model AAsedanu un beidzot ar autosporta ikonām, piemēram, Airtona Sennas „Toyota” automobili, ar ko viņš kļuva par 1983.gada britu F3 čempionāta uzvarētāju.

Izstāde par godu „Toyota” 75 gadu jubilejai „Le Rendez-Vous Toyota” izstāžu zālē visiem apmeklētājiem būs pieejama līdz decembrim.

#Toyota75 75 dienas Twitter

Sākot no 8.oktobra, ir iespēja doties atmiņu ceļojumā kopā ar „Toyota Europe” un no dažādiem rakursiem iepazīt „Toyota” vēsturi Twitter tīklā. 75.dienās, no kurām katra būs veltīta vienam uzņēmuma darbības gadam, fani var iepazīties ar „Toyota” vēsturi 75 gadu garumā.

Birkas: