„Toyota” parāda „Hybrid R” zīmējumu

Toyota_hybid_r

Japāņu ražotājs jau iepriekš bija ļāvis nojaust, ka Frankfurtes auto izstādē prezentēs jaunu un neparastu konceptu „Hybrid R”, taču līdz šim bija atklājis tikai atsevišķus skices fragmentus. Tagad atklātībai nodots viss zīmējums un nedaudz informācijas par to.

Attēls nepārprotami ļauj nojaust, ka tā improvizācija par mazauto „Yaris” sportiskās versijas tēmu. Bez uzsvērti agresīva izskata hečbeks „Hybrid R” būs ieguvis arī ar „Toyota Motorsport” speciāli sagatavotu augstas efektivitātes hibrīdsistēmu, kur apvienots 1,6 litru benzīna dzinējs un divi spēcīgi elektromotori. Detalizēti dinamiskie parametri pagaidām netiek atklāti, taču zināms, ka hibrīddzinēja summārā jauda būs ap 400 ZS.

Ražotāja pārstāvji uzsver, ka

ar „Hybrid R” sāk reālajā dzīvē mērķtiecīgi ieviest motoru sportā aprobētas tehnoloģijas.

Tostarp mazajais sportists aprīkots ar līdzīgu kinētiskās enerģijas rekuperācijas sistēmu, kā „Toyota” Lemānas prototips „TS030 Hybrid”. Tā pārvērš bremzēšanas laikā atbrīvoto enerģiju elektroenerģijā, kas tiek uzkrāta superkondensatoros. Tie izvēlēti tādēļ, ka ir piemērotāki sporta auto specifikai. Proti, superkondesatori, neraugoties uz mazāku masu, spēj akumulēt lielāku enerģijas daudzumu, turklāt tie spēj uzlādēties un izlādēties ievērojami ātrāk nekā, piemēram, litija-jonu baterija.

Visu šo augsti tehnoloģisko spēkstaciju palīdz kontrolēt divpakāpju elektroniskais vadības bloks. Tā viens režīms paredzēts auto lietošanai ikdienā, bet otrs – braukšanai sacīkšu trasē.

Tiek gaidīts, ka pēc prezentācijas Frankfurtē „Toyota” pārstāvji atklās koncepta „Hybrid R” nākotnes perspektīvas.

Birkas: