Toyota paziņojusi par Corolla modeļu saimes plašu modernizāciju

Toyota-Corolla_Hatchback_EU-Version-2023-800-23

Toyota Corolla ir pasaulē vispārdotākais vieglo auto modelis, kas realizēts jau vairāk nekā 50 miljonu tirāžā kopš 1966.gada, pārspējot Eiropas ražotāju dižpārdokli VW Golf. Japānas autoražotājs otrdien, 14.februārī izplatīja paziņojumu, ka tirgū tiek laistas aktuālās 12.paaudzes modernizētas Corolla mašīnas. Vienlaikus ziņots, ka līdzīgi kā jau noticis ar izmēros mazāko modeli Toyota Yaris, arī Eiropā tiek ieviesta modifikācija ar palielinātu klīrensu – Corolla Cross.

Ražotājs vienlaikus uzstāj, ka vizuālie atsvaidzinājumi ne tuvu neatspoguļojot Corolla saimes tehnoloģisko evolūciju. Jaudas agregātos un elektronikā esot veiktas daudz būtiskākas izmaiņas. Svaigs stils, piektās paaudzes hibrīda elektriskās tehnoloģijas ieviešana, visaptveroši modernizēta digitālā lietotāja pieredze un paplašināts Toyota T-Mate drošības un palīglīdzekļu klāsts ir lietas, kas raksturo atjaunoto Corolla saimi.

Toyota-Corolla_Sedan_EU-Version-2023-800-1b

Jāizceļ, ka laikos, kad daudzi ražotāji atsakās no klasisko kompaktauto plašas modificēšanas, Toyota arī turpmāk saglabā visas trīs tradicionālās modifikācijas – hečbeku, sedanu un universāli Touring Sports. Turklāt tiem pievienosies paausgtinātas pārgājamības Corolla Cross, paplašinot jau tā bagātīgo Toyota krosoveru tipa auto piedāvājumu. Jāpiebilst, ka Japānas un Āzijas valstu tirgos Corolla Cross jau kādu laiku ir apritē.

Svaigs dizains

Katram Toyota Corolla virsbūves tipam ir mazliet atšķirīgs izskats. Atjaunojumi skāruši radiatora režģa tīkla zīmējumu, miglas lukturu malas un vieglmetāla disku dizainu. Hečbeks un Touring Sports ieguvuši jaunus bi-LED priekšējos lukturus, kas bagātākajās komplektācijās būs aprīkoti ar adaptīvo tālās gaismas sistēmu (AHS).

Toyota-Corolla_Touring_Sports-2023-800-0b

Eksterjera krāsu izvēle ietver trīs jaunas krāsas – Juniper Blue jaunajam hečbekam un Touring Sports, bet Corolla Sedan būs zaļa Midnight Teal krāsa. Savukārt metāliski pelēks krāsojums būs pieejams visām virsbūvēm. Interjera noskaņa modernizēta ar augstākas kvalitātes materiāliem, ar jaunu grafiku, apdari un reljefu rakstiem, kas piešķir polsterējumam, virsmām un apdarei trīsdimensiju dziļumu un taustes pievilcību. Apdares un sēdekļu polsterējuma kombinācijas atbilst jaunām Dark un Light Harmony (atkarībā no virsbūves tipa) tēmām.

Jau piektā hibrīdu paaudze

Atjaunotajās Corolla, tāpat kā pašreizējam modelim, būs pieejamas 1,8 un 2,0 litru tilpuma benzīna motoru hibrīdsistēmas. Abām veikti uzlabojumi gan iekšdedzes motorā, gan elektromotorā, kas uzlabo braukšanas pieredzi ar papildu jaudu, uzlabo veiktspēju un vadāmību. Ir izmainīts jaudas vadības bloks (PCU).

Litija jonu akumulators tagad ir jaudīgāks, taču mazāks izmēros un vieglāks

(masa samazināta līdz pat 18 kg atkarībā no versijas).

Toyota-Corolla_Sedan_EU-Version-2023-800-0f

1,8 litru sistēmas kopējā jauda tagad ir 140 ZS, kas 0-100 km/h ieskrējienu uzlabo līdz 9,2 sekundēm samazinot par 1,7 sekundēm. Neskatoties uz šo veiktspējas pieaugumu, sagaidāms, ka CO2 izmešu līmenis nemainīsies – 102 g/km. 2,0 litru sistēmai kopējā jauda ir pieaugusi līdz 196 ZS, un no 0 līdz 100 km/h tā ieskriesies 7,5 sekundēs. Paredzams, ka kombinētā cikla CO2 rādītājs samazināsies par 3 g/km līdz 107 g/km.

Vairāk iespēju salonā

Jaunā Corolla gūst labumu no Toyota jaunākajām digitālajām un multivides funkcijām, kas izstrādātas labākai lietotāja pieredzei un ir piemērotas nākotnei, lai jaunas funkcijas un uzlabojumus varētu ieviest ar nemanāmiem ētera atjauninājumiem. Palielinātajā 10,5 collu multivides displejā ir augstas izšķirtspējas grafika, un tam ir pretatspīduma ekrāns, kas nodrošina redzamību jebkuros apgaismojuma apstākļos. No vidējā arīkojuma līmeņa vadītāja instrumentu displejs ir pārveidots ar jaunu 12,3 collu ekrānu, ko var pielāgot vadītāja vēlmēm četros dažādos režīmos: Casual, Smart, Sport un Tough. Automašīnām ir iekļauta četru gadu piekļuve Toyota Smart Connect vai Toyota Smart Connect+ (atkarībā no modeļa pakāpes), nodrošinot piekļuvi vienmēr ieslēgtai mākoņa navigācijai un reāllaika satiksmes un ceļojuma informācijai.

Toyota-Corolla_Hatchback_EU-Version-2023-800-11

Corolla saime ir aprīkota ar Toyota T-Mate, kas apvieno jaunākās paaudzes Toyota Safety Sense paketi ar citām aktīvām braukšanas un stāvēšanas palīgsistēmām, kas ne tikai padara braukšanu vieglāku un drošāku, bet arī palīdz aizsargāt visus transportlīdzeklī esošos un citus satiksmes dalībniekus.

Tiks izlaista arī uzlādētā Corolla GR Sport versija, kas palīdzot piesaistīt Toyota zīmolam jaunus klientus. Atjaunoto Toyota Corolla klāsts pārdošanā Eiropā nonāks jau vistuvākajā laikā, 2023.gada pirmajā ceturksnī.

Toyota-Corolla_Hatchback_EU-Version-2023-800-32

Birkas: