Uzsāk arī jaunās „Toyota Corolla“ ražošanu

1-Toyota Corolla 2013

Aizvadītās nedēļas sākumā, 1.jūlijā „Toyota Motor Manufacturing Turkeys“ (TMMT) ražotnē Turcijā tika svinīgi uzsākta 11.paaudzes „Toyota Corolla“ ražošana. Tā ir pirmā reize, kad jaunas „Corolla“ ražošanu uzsāk ārpus Japānas.

Šādam solim ir zināms pamatojums, jo Turcijā sedani ir ļoti iecienīti un Turcijai tuvu ir arī citi līdzīgi tirgi. Jaunā „Corolla“ tiks ražota uz vienas līnijas ar jauno kompaktvenu „Verso“, un tiks eksportēta uz vairāk nekā 50 valstīm”. Jaunās paaudzes „Corolla“ noslēdz „Toyota“ kompaktklases modeļa pilnīgu nomaiņu, jo sedans ir trešā un, domājams, pēdējā modifikācija, kas papildina, iznākot iepriekšējai paaudzei, atsevišķu nosaukumu guvušo hečbeku „Auris“ un pilnīgi jauno universāli „Auris Touring Sports“.

Jāatzīmē, ka tieši „Toyota Corolla“ ir pasaulē visvairāk pārdotais automobilis, kas realizēts jau vairāk kā 40 miljonu eksemplāros.

„Corolla“ sedana virsbūves garums tagad ir 4620 mm, platums 1775 mm un augstums 1465 mm. Automobilis salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi ir par 8 cm garāks, 1,5 cm platāks un 0,5 cm zemāks. Jaunās „Corolla“ garenbāze tagad ir 2700 mm, salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi, tā ir par 10 cm garāka. Pateicoties tam, ka automobiļa kopējais garums un garenbāze ir garāka, jaunā “Corolla“ piedāvā arī par 9,2 cm lielāku vietu aizmugurē sēdošo kājām, kas tagad ir 706 mm – labākais rādītājs savā klasē, pausts ražotāja izplatītajā informācijā.

2-Toyota Corolla 2013

„Corolla“ ārējā dizainā redzams „Toyota“ jaunais stils, ko jau esam baudījuši hečbekā „Auris“ un nupat iznākušajā universālī „Auris Touring Sports“.

Priekšējie lukturi ir integrēti ar LED dienas gaitas lukturiem. Uzlabota ir arī automobiļa aerodinamika. Gaisa pretestības koeficients iepriekšējo 0,29 Cd vietā ir 0,27 Cd.

„Corolla“ pieejama ar trīs dzinēju izvēli: 1,33 litru Dual VVT-i, 1,6 litru Valvematic un 1,4 litru D-4D turbodīzeļa dzinēju. Visi dzinēji tiek piedāvāti ar sešu pārnesumu manuālo transmisiju. 1,6 litru Valvematic modeli ar benzīna dzinēju var izvēlēties arī ar Multidrive S automātisko pārnesumkārbu, un 1,4 D-4D modeli ar turbodīzeļa dzinēju – ar Multimode vairākrežīmu pārnesumkārbu.

3-Toyota Corolla 2013

Jaunajai „Corolla“, sākot no Active aprīkojuma līmeņa, standarta aprīkojumā pieejama multimediju sistēma ar skārienekrānu Toyota Touch 2, kas ir iepriekšējās paaudzes Toyota Touch jaunais modelis.

Atjautīgo automobiļa stāvvietā novietošanas palīgsistēmu SIPA (Simple Intelligent Park Assist) iespējams ieslēgt tikai ar vienu pieskārienu pogai: automobilis izmanto priekšējā buferī iestrādātos ultraskaņas sensorus, lai noteiktu brīvo automobiļa novietošanas laukumu braukšanas virzienā. Pēc tam sistēma pati virza automobili uz stāvvietu, automātiski griežot stūri. Vadītājam nav jādara nekas, izņemot automobiļa ātruma kontrolēšanu.

Jaunās „Corolla“ cenas sākas no 10 960 latiem un tirdzniecībā auto nonāks septembrī.

Birkas: