Uzsāk jaunās „Škoda Octavia” tirdzniecību Latvijā

Skoda_Octavia 2013 01

Latvijā uzsākta visu laiku pārdotākā „Škoda” modeļa „Octavia” jaunās, trešās paaudzes automobiļa tirdzniecība, 12.martā ziņoja čehu autoražotāja pilnvarotais pārstāvis „Karlo Motors”.

Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, jaunā „Octavia” ir par 4,5 cm platāka un par 9 cm garāka. Atkarībā no dzinēja jaunais modelis, līdzīgi kā, piemēram, „Toyota Auris”, tiek komplektēts ar atšķirīgu aizmugurējās riteņu ass piekari. Jaunā virsbūve, kurā izmantoti vieglāki un izturīgāki materiāli, kā arī jaunākās paaudzes dzinēji ir ļāvuši trešās paaudzes „Octavia” padarīt vieglāku svarā, drošāku un ekonomiskāku, apgalvots „Skoda” pārstāvju paziņojumā.

„Octavia” augstu drošības līmeni apstiprina Euro NCAP piecu zvaigžņu vērtējums avāriju izmēģinājumos.

Trešās paaudzes „Octavia” automašīnas tiek komplektētas ar „Volkswagen Group” jaunākās paaudzes benzīna un dīzeļdzinējiem. Sākotnēji Latvijā „Octavia” būs pieejama ar četriem benzīna tiešās iesmidzināšanas turbo dzinējiem, kuru jauda ir, sākot no 86 zirgspēkiem (1,2 TSI) un beidzot ar 180 zirgspēkiem (1,8 TSI). Jaudīgākais dzinējs Latvijā gan solīts tikai uz maiju. Dīzeļdzinēju gammā šobrīd ir atrodami divi – 1,6 litru, 105 zirgspēku un 2,0 litru, 150 zirgspēku TDI turbodīzeļi, taču jau šī gada vasarā tiem pievienošoties papildus 1,6 TDI versijas.

„Octavia”, atkarībā no izvēlētā dzinēja jaudas, tiek komplektētas ar piecu vai sešu pārnesumu manuālajām, kā arī sešu vai septiņu pakāpju DSG automātiskajām pārnesumkārbām. Automātiskā pārnesumkārba šobrīd nav pieejama vienīgi 1,2 TSI dzinējiem. Visi dzinēji, izņemot mazjaudīgāko 1,2 TSI versiju, ir aprīkoti ar Green tec tehnoloģiju, kurā iekļauta Start/Stop un bremžu spēka enerģijas reģeneratīvā sistēma.

Ekonomiskākais no dzinējiem – 1,6 TDI – kombinētajā ciklā pēc rūpnīcas datiem uz 100 km vidēji patērē vien 3,8 litrus dīzeļdegvielas. Jaudīgākā 1,8 TSI – dzinēja degvielas patēriņš ar manuālo pārnesumkārbu kombinētajā ciklā attiecīgi 6,1 litrs, bet ar DSG automātu – 5,7 litri degvielas uz 100 km.

Jaunā „Škoda Octavia” ir pieejama trīs aprīkojuma līmeņos – Active, Ambition un Elegance. Bāzes modeļa cena nudien šķiet iepriecinoša – no 13 390 eiro.

Ar „Škoda Octavia” trešās paaudzes automobiļiem iespējams iepazīties „Karlo Motors” salonos Rīgā, kā arī „Škoda” salonos Liepājā, Daugavpilī un Valmierā.

Skoda_Octavia 2013 01 Skoda_Octavia 2013 02 Skoda_Octavia 2013 03 Skoda_Octavia 2013 04

Skoda_Octavia 2013 03

Skoda_Octavia 2013 02

Birkas: