Uzstāda elektromobiļa ātruma rekordu 500 km distancē

Sunswift-eVe-solar-powered-car-1

Austrālijas Jaundienvidvelsas universitātes Tehniskās fakultātes studenti ar pašu projektēto un uzbūvēto elektromobili „Sunswift eVe” ir veikuši 500 km distanci ar vidējo ātrumu 107 km/h.

Tādējādi viņiem ar iespaidīgu pārsvaru izdevies pārspēt pirms 26 gadiem uzstādīto ātruma rekordu (elektromobiļu kategorijā), kas bija 73 km/h.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) ir dokumentējusi un akceptējusi šo rekordbraucienu.

turklāt pa ceļam fiksējot arī „eVe” absolūto maksimālo ātrumu – 109,9 km/h.

Sunswift-eVe-solar-powered-car-3

Kā vēsta Austrālijas ziņu aģentūra „CNews”, „eVe” akumulatoru baterijas elektroenerģijas rezervjau atjaunošanai speciālajā uzlādes punktā ir nepieciešamas piecas stundas, bet no sadzīves elektrotīkla – astoņas. Elektromobilis papildus ir aprīkots ar saules paneļiem, tādēļ ar vienu uzlādi tā maksimāli iespējamais nobraukums sasniedz 800 km. Turklāt, braucot ar ātrumu līdz 60 km/h, tam enerģiju nodrošina tikai saules baterijas, kas nozīmē, ka autonomā gaitas rezerve kļūst gandrīz neierobežota.

„eVe” ir jau trešais Jaundienvidvelsas universitātes Tehniskās fakultātes komandas „Sunswift” projekts. Iepriekš viņi savus vārdus ierakstījuši Ginesa rekordu grāmatā, uzstādot ātruma rekordu ar braucamrīku, kurš izmantoja saules enerģiju.

Sunswift-eVe-solar-powered-car-2

Starp citu „eVe” autori cer atrast autoražotāju atbalstu, lai savu elektromobili jau tuvākajā laikā padarītu par sērijveida modeli. Tam viņi ir apņēmušies samazināt akumulatoru uzlādes laiku, palielināt baterijas kapacitāti, padarīt komfortablāku salonu un veikt dažādus citus nepieciešamos uzlabojumus.