Vācieši gatavo „Tesla” konkurentus

Merc_electric_1

Kļuvis zināms, ka vācu autoražotāji „Audi”, „Mercedes-Benz” un „Porsche” strādā pie elektromobiļu izveides, lai beigu beigās radītu konkurenci amerikāņu kompānijai „Tesla”.

Kā noskaidrojuši vācu izdevuma „Manager Magazin” žurnālisti, gan „Porsche”, gan „Mercedes-Benz” inženieri ir apņēmušies izgatavot elektriskās piedziņas automobiļus,

kuru gaitas rezerve būs ne mazāka par 400 km.

„Mercedes” pārstāvji atklājuši, ka viņu topošais elektromobilis diez vai taps, par pamatu izmantojot kādu no esošajiem modeļiem. Taču ir nolemts, ka gabarītu ziņā tas būs līdzīgs E klases sedanam. Lai gan kompānijas augstākā vadība pagaidām nav devusi akceptu šāda modeļa nodošanai ražošanai, zināms, ka koncerna „Daimler AG” prezidents Dīters Cetše dedzīgi atbalsta elektromobiļa projektu. Tirgū tas varētu nonākt ne ātrāk par 2021. gadu.

„Porsche” perspektīvas vismaz pagaidām iezīmējas gaišākas. Uzņēmuma attīstības nodaļa neslēpj, ka elektromobilis tiek veidots uz aktuālās paaudzes „Panamera” bāzes un dienasgaismā to paredzēts izstumt jau 2018. gadā. Lai izvairītos no ievērojama auto masas pieauguma, modeļa konstrukcijā plaši tikšot izmantots alumīnijs un augsti izturīgs tērauds.

Atšķirībā no abiem augstāk pieminētajiem konkurentiem, „Audi” ir iecerējuši veidot nevis sedanu, bet gan krosoveru, kas konkurēs ar šobrīd vēl topošo „Tesla Model X”. Pirmais elektromobilis no Ingolštates tirgū gaidāms ierodamies 2017. gadā.