Vai nekorekta biznesa dalīšana? Negaidīti par jaunu „BMW” automobiļu tirdzniecības pārtraukšanu paziņo „Wess Select”

BMW logo

No 2013.gada 1.oktobra, „WESS Auto Grupa” pārtrauks jaunu „BMW” automobiļu tirdzniecību, turpinot sniegt vien autorizēta „BMW” servisa pakalpojumus. Lēmums pārtraukt jaunu „BMW” tirdzniecību pieņemts pēc tam, kad no Zviedrijā bāzētā „BMW Baltic” saņemts paziņojums par autorizētā „BMW” dīlera līguma nepagarināšanu, vēstīts „Wess Select” izplatītajā paziņojumā.

„Kad paziņojumu par līguma nepagarināšanu saņēmām bez jelkādiem paskaidrojumiem, bijām neizpratnē.

Varam tikai nojaust, ka ar šo lēmumu, „BMW Baltic” vēlējies koncentrēt „BMW” autorizēto pārstāvniecību Latvijā viena starptautiska uzņēmuma rokās.

„WESS Select” turpinās stiprināt savas pozīcijas, sniedzot autorizēta „BMW” servisa pakalpojumus, bet līdzšinējā „BMW WESS Select” autosalonā piedāvāsim plašu mazlietotu „BMW” un citu premium automobiļu zīmolu klāstu. Nākotnē vēl vairāk pievērsīsimies „Lexus” un „Toyota” automobiļu biznesa un „Honda” servisa attīstīšanai Latvijā”, kompānijas paziņojumā pauž „WESS Auto Grupas” padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Oskins.

„Septiņu gadu laikā, kopš Latvijā darbojamies kā autorizētais „BMW” pārstāvis, esam veicinājuši „BMW” zīmola nostiprināšanos līderpozīcijās premium automobiļu tirgus segmentā, ieguldījuši milzīgus līdzekļus biznesa attīstībā, kā arī kļuvuši par vienu no „BMW” Eiropas paraugdīleriem”, sarūgtinājums jaušams Aleksandra Oskina teiktajā oficiālā paziņojuma piebildē.

Atgādinām, ka „WESS Auto grupa”, kas darbojas jau kopš 1992.gada, vēsturiski ir viens no vecākajiem autorizētiem automobiļu pārstāvjiem Latvijā. Turklāt joprojām ir palicis starp nu jau retajiem šāda profila 100% Latvijas uzņēmumiem.

Telefonsarunā ar portālu „AutoMedia.lv” „WESS Auto Grupas” padomes priekšsēdētājs sacīja, ka šāds „BMW Baltic” lēmums nekādā ziņā nevar būt pamatots ar „Wess Select” darbības rādītājiem, jo aptuveni puse jaunu „BMW” automobiļu tirdzniecībā Latvijā ir „Wess Select” pienesums. Turklāt uzņēmums allaž saņemis augstu novērtējumu „BMW AG” pārbaudēs un dažādos auditos. A.Oskins uzskata, ka

šāds lēmums ne tikai nodara kaitējumu „Wess Auto Grupas” biznesam, bet arī ir neizdevīgs „BMW” klientiem un pat pašam auto ražotājam.

„Kad 2006.gadā „BMW Nordic” mūs aicināja kļūt par dīleriem un būvēt augstajiem „BMW” standartiem atbilstošu autocentru, ieguldot ievērojamus finanšu līdzekļus, oficiāli tika paziņots, ka, lai izvairītos no problēmām, kādās savulaik ar „BMW” tirdzniecību un servisu bija nonākts kādreizējā zīmola dīlera „Mikas” darbības rezultātā, Latvijā vairs nekad netikšot pieļauta situācija, ka „BMW” ir tikai viens oficiālais pārstāvis. Ar tagadējo „BMW Baltic” lēmumu ir sperts solis atpakaļ,” piebilda A.Oskins.