“Cadillac” dīleri vairās no hibridizācijas

cadillac-elr

410 no 940 oficiālajiem “Cadillac” dīleriem ASV ir atteikušies pārdot ražotāja pirmo izgatavoto modeli ar hibrīddzinēju – kupeju “ELR” (attēlā).

Kā vēsta interneta medijs “Edmunds.com”, lielā daļa šo “ietiepīgo” dīleru darbojas reģionos, kur šī zīmola automobiļi ir salīdzinoši maz pieprasīti. Un kā atteikšanās iemesls tiek minēta tirgotāju nevēlēšanās veikt personāla papildus apmācību un iegādāties jaunu, sarežģītu un dārgu aprīkojumu, kas nepieciešams, lai veiktu hibrīdautomobiļu apkopes.

Visu sagatavošanās procedūru kopējās izmaksas sastāda kā minimums 15 tūkstošus ASV dolāru.

Atgādināsim, ka “Cadillac” pirmā hibrīdmodeļa “ELR” pirmizrāde notika pagājušā gada janvārī Detroitas autoizstādē. Automobiļa aprīkojumā ir spēka agregāts, kas sākotnēji tika izgatavots “Chevrolet Volt”. Tas sastāv no 1,4 l benzīna dzinēja un elektromotora tandēma, kura summārā jauda ir 207 ZS, un litija-jonu akumulatoru baterijas ar 16 kWh kapacitāti.

“Cadillac ELR” nopērkams ASV tirgū, sākot no 75 000 ASV dolāriem. Ražotāja informācija liecina, ka pagājušā gada decembrī (kad ASV tika uzsākta “ELR” tirdzniecība) kopumā pārdoti seši hibrīdautomobiļa eksemplāri, bet šā gada janvārī jau 40.

Birkas: