Valters de Silva saņēmis Bavārijas brīvvalsts apbalvojumu

Walter da Silva

Bavārijas brīvvalsts ir piešķīrusi „Volkswagen AG” Dizaina nodaļas vadītājam Valteram Marijam de Silvam Eiropas medaļu „Par nopelniem”.

Vēstulē de Silvam Bavārijas Federālo un Eiropas lietu ministre Emīlija Millere raksta, ka viņš „kā automobiļu dizaineris ir izmainījis formas valodu un Vācijas dizaina kultūru”. Ministre it īpaši slavēja viņa „izcilos sasniegumus uzņēmumā „Audi”.

„Jūsu profesionālā karjera rāda, cik eiropeiski ir kļuvuši nozarē, kultūrā un radošajā sektorā nozīmīgu cilvēku dzīves gājumi un kāds potenciāls Eiropā ir savstarpējai mijiedarbībai starp dažādām korporatīvajām un radošajām kultūrām,” raksta ministre Millere. „Kā Itālijas pilsonis Jūs jūtaties kā mājās abās pasaulēs, it īpaši Bavārijā.”

De Silva teica:

„Esmu ļoti laimīgs par šo pagodinājumu. Tas man atgādina par skaistāko automobili, ko līdz šim esmu uzprojektējis – „Audi A5” kupeju”.

2010. gadā de Silva par „Audi A5” dizainu saņēma Vācijas Federatīvās Republikas Dizaina balvu, kas ir augstākais oficiālais apbalvojums par dizainu Vācijā.

Valters de Silva ir „Volkswagen AG” Dizaina nodaļas vadītājs kopš 2007. gada 1.februāra. Šajā amatā viņš ir atbildīgs par visu koncerna zīmolu automobiļu dizainu.