Vecais „Defender” būs ierindā vēl līdz 2015. gadam

LR_defender

Jau labu laiku tiek runāts, ka „Land Rover” veco zaldātu „Defender” jālaiž pensijā, nomainot ar modernāku modeli.

Kā britu žurnālam „Autocar” atklājis „Land Rover” zīmola direktors Džons Edvardss, līdzšinējais „Defender” tiks ražots līdz 2015. gadam, bet pēc tam tā vietā stāsies jaunais modelis, kas būs līdzīgs pirms diviem gadiem Frankfurtes auto izstādē prezentētajam konceptam „DC100”. Taču šis „kara veterāns” jānoraksta laiž pensijā ne jau tādēļ, ka vairs nebūtu pieprasīts, bet gan pavisam triviāla iemesla dēļ – automobiļa antīko konstrukciju nav iespējams pielāgot mūsdienu drošības un ekoloģiskajām prasībām.

LandRover_DefenderW

Angļu žurnālisti noskaidrojuši, ka „Land Rover” nākamās paaudzes „Defender” tiks veidots uz jaunās alumīnija modeļu platformas „PLA” un tas, protams, būs jau krietni komfortablāks un smalkāk iekārtots auto, nekā tagadējais „bobiks”.

Tiesa, „Defender” pēcteča nākotne šobrīd rādās diezgan miglaina.

Nav nekāds noslēpums, ka britu zīmolu „Jaguar” un „Land Rover” tagadējais īpašnieks, kompānija „Tata” apturējusi rūpnīcas celtniecību Indijā. Taču tiek stingri uzsvērts, ka tas nav saistīts ar ekonomiskajām problēmām, bet gan ar lēmumu pārcelt „Land Rover” ražošanu uz citurieni. Kurp? Tas pagaidām netiek atklāts…

Birkas: